2014.05.19. 18:36

Ötből négy hazai győzelem

Nyíregyháza - A Tenisz Park Kupán a 10 évesek kategóriáját a hét és fél esztendős Juhász Bence nyerte.

Az olykor cudar időjárási körülmények ellenére is megrendezték a hétvégén a Tenisz Park Kupa regionális utánpótlásversenyt a Városi Stadionban. Az öt kategória közül négyben is nyíregyházi siker született: a rendező Tenisz Park SE színeiben szereplő Toma Henrik (F14), Varga Viktória (L10) és Salamon Eszter (L12) végzett az élen, míg a Tálentum TC játékosa, Juhász Bence az F10-es kategóriát nyerte meg. Utóbbi sikerének érdekessége, hogy a mindössze hét és fél éves legény a minitenisz-versenyek után először indult normál méretű pályán rendezett viadalon, és a tíz esztendősek korosztályában mindkét ellenfelét játékveszteség nélkül győzte le.

Tenisz Park Kupa

A regionális verseny eredményei:

F10: 1. Juhász Bence (Nyíregyházi Tálentum TC), 2. Salamon Bálint (Tenisz Park SE), 3. Dominik Mihali (román).

F12: 1. Klekner Hunor (DUSE), 2. Szakács Olivér (Sólyomszem), 3. Balogh Bálint (Tenisz Park SE).

F14: 1. Toma Henrik (Tenisz Park SE), 2. Páll Marcell (Tenisz Park SE), 3. Mészáros Gábor (DUSE).

L10: 1. Varga Viktória (Tenisz Park SE), 2. Ölveti Natália (DUSE), 3. Macskás Molli (DUSE).

L12: 1. Salamon Eszter (Tenisz Park SE), 2. Zoldi Aliz (Tenisz Park SE), 3. Tarr Blanka (romániai).