Sport

2014.11.19. 19:02

Asztalitenisz Top 12 - Meglepetés a férfiaknál, papírforma a nőknél

Budapest, 2014. november 19., szerda (MTI) - A férfiaknál bombameglepetést, a nőknél papírforma eredményeket hoztak a szerdai csoportküzdelmek az asztaliteniszezők Top 12 bajnokságán, az ob utáni legfontosabb hazai egyéni versenyen.

Budapest, 2014. november 19., szerda (MTI) - A férfiaknál bombameglepetést, a nőknél papírforma eredményeket hoztak a szerdai csoportküzdelmek az asztaliteniszezők Top 12 bajnokságán, az ob utáni legfontosabb hazai egyéni versenyen.

A Marczibányi téri Ormai László Csarnokban zajló tornán a részvételi jogot a selejtező megnyerésével kiharcoló, mindössze 17 éves Majoros Bence nagyszerű győzelmeket aratva csoportelsőként jutott a csütörtöki elődöntőbe. A nyírbátori versenyző többek között a válogatott Jakab János és Kosiba Dániel ellen is diadalmaskodott - előbbi 2004-ben, utóbbi pedig 2008-ban lett első a hazai Top 12-n.

Majoros a fináléba kerülésért a címvédő, pályafutása negyedik elsőségére hajtó Fazekas Péterrel csap majd össze, míg a másik ágon Jakab és a 19 esztendős, eddig még veretlen Lakatos Tamás párharcát láthatják majd a nézők.

A nőknél nem született különösebb meglepetés: a legjobb négy között ott van a címvédő Madarász Dóra, aki veretlenül nyerte meg a csoportját, a 2009-ben győztes Pergel Szandra, aki eddig szintén százszázalékos, valamint Ambrus Krisztina és Nagyváradi Mercédesz.

A szokásoknak megfelelően a résztvevők két hatos csoportban körmérkőzést vívtak egymással, majd az első két-két helyezett jutott az elődöntőbe.

Eredmények:

férfiak:

1. forduló:

Jakab János (Stockerau)-Szudi Ádám (TTC Bietigheim-Bissingen) 4-1

Fazekas Péter (Celldömölki VVSE)-Ecseki Nándor (Celldömölki VVSE) 4-1

Kosiba Dániel (Celldömölki VVSE)-Sebestyén Péter (Békési TE) 4-0

Lakatos Tamás (Saarbrücken)-Kriston Dániel (Szerva ASE Szécsény) 4-1

Majoros Bence (Nyírbátori ASE)-Szita Márton (TTC Frickenhausen) 4-3

Magyar László (Waldegg Linz)-Vitsek Iván (Szegedi AC) 4-3

2. forduló:

Fazekas-Vitsek 4-1

Szudi-Kosiba 4-2

Lakatos-Ecseki 4-1

Jakab-Szita 4-0

Kriston-Magyar 4-2

Majoros-Sebestyén 4-0

3. forduló:

Fazekas-Magyar 4-1

Majoros-Jakab 4-0

Sebestyén-Szudi 4-1

Kosiba-Szita 4-0

Lakatos-Vitsek 4-1

Kriston-Ecseki 4-3

4. forduló:

Majoros-Kosiba 4-2

Ecseki-Vitsek 4-2

Jakab-Sebestyén 4-2

Fazekas-Kriston 4-0

Szudi-Szita 4-1

Lakatos-Magyar 4-2

5. forduló:

Magyar-Ecseki Nándor 4-2

Szita-Sebestyén 4-0

Kriston-Vitsek 4-1

Majoros-Szudi Ádám 4-0

Lakatos-Fazekas 4-1

Jakab-Kosiba 4-2

A csoportok végeredménye:

I-es csoport: 1. Majoros 5 győzelem, 2. Jakab 4, 3. Szudi 2, 4. Kosiba 2, 5. Szita 1, 6. Sebestyén 1

II-es csoport: 1. Lakatos 5, 2. Fazekas 4, 3. Kriston 3, 4. Magyar 2, 5. Ecseki 1, 6. Vitsek 0

Az elődöntő párosítása: Majoros-Fazekas, Lakatos-Jakab

nők:

1. forduló:

Madarász Dóra (SVNÖ Ströck)-Horváth Lilla (TTC Flötzersteig) 4-1

Pergel Szandra (Budaörsi SC)-Nagyváradi Mercédesz (Postás SE) 4-0

Szvitacs Alexa (Szekszárd AC)-Tóth Kata (Szekszárd AC) 4-3

Braun Éva (Postás SE)-Matastik Eszter (Postás SE) 4-0

Ambrus Krisztina (Postás SE)-Varga Tímea (Postás SE) 4-3

Madacki Mirella (Szekszárd AC)-Hepke Johanna (Budapesti Erdért SE) 4-2

2. forduló:

Pergel-Hepke Johanna 4-0

Szvitacs-Horváth 4-0

Nagyváradi-Braun 4-1

Madarász-Ambrus 4-0

Madacki-Matastik 4-0

Varga-Tóth 4-2

3. forduló:

Pergel-Madacki 4-1

Madarász-Varga 4-2

Horváth-Tóth 4-0

Ambrus-Szvitacs 4-1

Braun-Hepke 4-0

Nagyváradi-Matastik 4-0

4. forduló:

Varga-Szvitacs 4-1

Nagyváradi-Hepke 4-0

Madarász-Tóth 4-0

Pergel-Matastik 4-0

Ambrus-Horváth 4-0

Braun-Madacki 4-1

5. forduló:

Nagyváradi-Madacki 4-1

Ambrus-Tóth 4-0

Hepke-Matastik 4-0

Varga-Horváth 4-0

Pergel-Braun 4-0

Madarász-Szvitacs 4-0

A csoportok végeredménye:

I-es csoport: 1. Pergel 5 győzelem, 2. Nagyváradi 4, 3. Braun 3, 4. Madacki 2, 5. Hepke 1, 6. Matastik 0

II-es csoport: 1. Madarász 5, 2. Ambrus 4, 3. Varga 3, 4. Szvitacs 2, 5. Horváth 1, Tóth 0

Az elődöntő párosítása: Pergel-Ambrus, Madarász-Nagyváradi

A csütörtöki program:

női és férfi elődöntők 15.00

női és férfi döntők 16.00

- MTI -

Ezek is érdekelhetik