2015.01.04. 10:21

Kezdetnek minden rossz véget ért

Nyíregyháza - Az egerszegi sikerrel oda az emberemlékezet óta tartó idegenbeli és mostani bajnokságbeli nyeretlenség.

Miután Lekli József felépült sérüléséből, a kezdő ötösében három korábbi nyíregyházi kosarassal fogadta az esztendő első férfibajnokiján a Zalaegerszeg a Marso-NYKK-t. Aztán alig egy perccel a kezdés után közülük Gáspár Dávid kidőlt a sorból (a harmadik negyedben mankóra támaszkodva ült fel a lelátóra a térdét fájlaló hátvéd), és tényleg megállapíthattuk: ebben a bajnoki évben veri a sors rendesen a Zetét.

A nagyszünetig váltott vezetéssel haladtak a csapatok, a térfélcsere előtt az Egerszeg állt jobban egy ponttal. A harmadik negyed közepének 12–0-jával, összességében pedig 17–2-jével padlóra küldte ellenfelét az NYKK, és ekkor eszünkbe jutott, hogy az októberi, hazai parti is a meccs ezen szakaszában dőlt el.

A mostani előadás nem vált akkora gálává, de Savic nagyon élvezte, hogy üldözik őt a hazaiak, és úgy ficánkolt közöttük, mint hal a vízben. Kolarics pontban is hozzátette a magáét, és lazábbra lehetett venni a figurát, hiszen a különbség már a húsz pontot nyaldosta. Végül nem érte el, de az NYKK megszakította 2013. november 9-e óta, az akkor éppen Zalaegerszegen aratott siker utáni idegenbeli nyeretlenségi sorozatát, no meg véget vetett a bajnokságbeli kilenc fiaskóból álló negatív szériájának is.

Jegyzőkönyv

Zalaegerszegi TE KK–Marso-Nyíregyháza KK 64–80 (24–19, 14–18, 12–19, 14–24)

Zalaegerszeg, 800 néző, v.: Vígh P., Makovsky, Boros T.

ZTE: Dzambics 9/3, Gáspár D., Mohácsi 8/3, Ilics 19/3, Lekli 13. Csere: D. Cole 9/6, Tamir 6, Kertész D., Czinger. Edző: Milos Sporar.

NYKK: Savic 21/6, Taylor 19, Nagy K., Kolarics 15/3, Hujdurovic 15. Csere: Garner 8/6, Helmeczi 2, Molnár M., Lajsz. Edző: Sitku Ernő.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 3–10, 7.: 17–12, 9.: 24–14, 13.: 24–25, 15.: 31–26, 19.: 34–35, 22.: 43–40, 24.: 43–44, 25.: 48–44, 30.: 48–56, 32.: 50–61, 34.: 52–67, 37.: 58–72.