2015.03.19. 08:09

Szoros szettekben kapott ki a franciától

Fucsovics Márton búcsúzott a kínai teniszversenytől, miután egyesben is vereséget szenvedett a nyolcaddöntőben.

Egyesben is befejezte kínai szereplését Fucsovics Márton (165. a világranglistán), miután a verseny nyolcadik kiemeltjeként a csütörtöki nyolcaddöntőben 7:5, 7:6 (12–10)-os vereséget szenvedett a francia Tristan Lamasine-tól (243.).

A sencseni 75 ezer dolláros ATP-challengeren Marci a ranglistahelyezés alapján nem kapott legyőzhetetlen ellenfelet, de a 22 éves francia most is igazolta, hogy az előző fordulóban nem véletlenül győzte le a múlt heti, kantoni viadal győztesét. Az első szettben kétszer is oda-vissza brékelték egymást, sajnos 6:5-ös vezetésénél a franciának volt még egy dobása. A második játszmában csak Marci előtt adódott egyetlen bréklabda (elszalasztotta), így jutottak el 6:6-ig, és a tie-breaket mindkét fél megnyerhette volna, végül Lamasine értékesítette a meccslabdáját, és jutott a nyolc közé.