2015.03.05. 07:36

Újabb bravúr: most az Alba Fehérvár hódolt be!

Nyíregyháza - A Marso-NYKK küzdelmes meccsen, izgalmas végjátékban győzték le mindig esélyesebbnek számító ellenfelüket.

Marso-Nyíregyháza KK–Alba Fehérvár 80–76

(22–23, 17–19, 18–16, 23–18)

Bujtosi csarnok, 500 néző, v.: Pálla, Minár, Kulcsár T.

NYKK: Savic 6, Taylor 27/3, Vaszojevics 7, Nagy K. 14/9, Kolarics 10/3. Csere: Radenkovics 14, Molnár M., Helmeczi 2, Lajsz. Edző: Sitku Ernő.

Fehérvár: Mitchell 24/12, Supola, Tóth P. 6/6, Kalve 21/6, Csorvási M. 10. Csere: Kovács Á., Juhos 8, Simon B. 7/3. Edző: Székely Norbert.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 8–4, 7.: 18–12, 9.: 18–20, 12.: 26–23, 18.: 30–35, 19.: 37–37, 26.: 47–48, 28.: 55–53, 33.: 61–58, 36.: 68–63, 39.: 74–69.

Sitku Ernő: – Végre ilyen mérkőzést is tudunk nyerni! Könnyű kosár nélkül is sikeresek voltunk, a hármasok is hiányoztak, éppen ezért még értékesebb ez a győzelem, mert küzdöttünk és kierőszakolt kosarakat is tudtunk szerezni.

Székely Norbert: – Az első perctől kellene olyan fegyelmezetten játszani, ahogy a második és a harmadik negyedben tettük. Csak látszat, hogy az utolsó percben bukjuk el az ilyen meccseket, mert menetközben akadnak problémáink, így rendre szoros a végjáték.

A részletes tudósítás a Kelet-Magyarország 2015. március 5-i számában olvasható.