2016.05.28. 20:08

"A bírónak az volt a legnagyobb gondja, hogy mit fogok nyilatkozni a lefújás után"

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Homa Sport megyei I. osztály 29. fordulójának szombati nyitányán négy mérkőzést rendeztek.

Mátészalkai MTK–Kemecse 4–1 (2–1)

Mátészalka, 100 néző, v.: Kósa Gy.

Mátészalka: Vakarcs I. – Drabik M., Robas, Stef, Magyari M., Botos D., Petrohai G. (Batizi-Pócsi N.), Petrohai M., Szántó Z. (Kocsán G.), Dascal, Soltész B. (Lyáh A.). Edző: Siska Attila.

Kemecse: Sinka Gy. – Soós G. (Hruska Á.), Sándor L., Csatári Á., Karkusz A., Dócs N., Phrakonkham, Iván Zs., Kovács M. (Kiss M.), Sárközi D. (Kiss R.), Csizmarik Á.

Játékos-edző: Kovács Mihály - Rendkívül alacsony színvonalú mérkőzésen a lelkes kemecseiek ellen azzal nyertek a hazaiak, hogy ezúttal elől erősebbnek bizonyultak, mint hátul.

Gól: Dascal, Soltész B., Robas, Lyáh A., illetve Iván Zs. (Tudósító: Plesu Ádám)

Siska Attila: – Elviselhetetlenül sok hibával játszottunk, így csak az eredménnyel lehetünk elégedettek.

Resán Attila szakosztályvezető: – Felismertem és be is látom a saját hibáimat. Istenigazából a kilencven perc során nem sikerült csapatként viselkednünk, viszont, ha ez egy megye kettes színvonalú meccs volt, akkor a bírói teljesítmény a harmadosztály szintjét súrolta...

Tiszavasvári–Ibrány 1–2 (0–0)

Tiszavasvári, 200 néző, v.: Bíró Cs.

Tiszavasvári: Polgári L. – Szolyka T., Lakatos Barna, Kántor Zs., Lakatos Bence, Szikszai Sz. (Bolega S.), Bakos T., Péntek A., Bodnár A., Szabó M., Fazekas V. (Ésik Z.). Edző: Kiss Gábor.

Ibrány: Tóth N. – Balogh Gy., Dajka L., Bodó G., Csáki J., Gergely B., Makai I. (Vinicius), Kristófi S., Varga A. (Torma T.), Szabó R. (Flavio), Kiss T. (Lukács B.).

Edző: Gerliczki Máté: - Rekkenő hőségben, jó iramú mérkőzésen enyhe ibrányi fölény közepette nem tudtak a csapatok igazi gólhelyzetet kialakítani. A szünet után nem sokat változott a meccs képe, miközben azért született három gól, ugyanakkor néhány kemény belemenés és bírói tévedés borzolta a kedélyeket.

Gól: Szabó M., illetve Szabó R., Kristófi S. Ifi: 1–4. (Tudósító: Hankó András)

Kiss Gábor: – Maximális elismerést érdemel minden egyes pályára lépő játékosom, nagy akarással, és jó hozzáállással küzdöttek, megnehezítve a bajnoki cím várományosának dolgát. A legfőbb gond az volt, hogy az egyes számú asszisztens a nézőkkel beszélgetett, míg a játékvezető nem ügyelt a labdarúgók testi épségének megóvására. Az volt a legnagyobb gondja, hogy mit fogok nyilatkozni a lefújás után... Ugyanakkor köszönöm szépen Bernáth sporttárs egyedüli korrekt hozzáállását a találkozóhoz.

Gerliczki Máté: – Soha életemben nem volt még a csapatom ennyire feszült, és ezen sajnos én nem tudtam enyhíteni. Ennek ellenére kegyetlenül fontos győzelmet arattunk, óriásit küzdöttek játékosaim, gratulálok nekik. Köszönjük szurkolóinknak, hogy kitartanak mellettünk.

Nagyecsed–Sényő-Carnifex 4–1 (3–1)

Nagyecsed, 300 néző, v.: Veres J.

Nagyecsed: Makó R. (Kapitány K.) – Dobos Z., Homann R., Ricsei F. (Gyöngy T.), Zámbó K., Puskás D. (Vámosi Cs.), Somlyai G., Ladányi D., Ascsillán L., Czifrák R., Marinas. Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Sényő: Szabó Z. – Fiumei V., Klepács K., Oláh D., Szűcs F., Barnáth M., Kléninger L. (Kovács I.), Horváth N. (Ruska T.), Haburcsák B. (Timák Cs.), Orosz M., Toldi A. (Kerekréti G.).

Edző: Ember Roland:- Bár korán vezetést szerezett a Sényő, a házigazda egy fokozattal feljebb kapcsolt, és a végén teljesen megérdemelt nyert – még ilyen gólkülönbséggel is. A nagyecsedi ifjúsági együttes zsinórban harmadik bajnoki címét ünnepelhette.

Gól: Marinas A (egyet 11-esből), Somlyai G., Czifrák R., illetve Toldi A. Kiállítva: Szabó Z. (11. perc). Ifi: 4–3. (Tudósító: Bíró Attila)

Ádámszki Róbert: – Gratulálunk az ifik újabb bajnoki címéhez, mi megszereztük az ezüstérmet, ami azt gondolom, nem kis teljesítmény. A mérkőzésről meg annyit, a kapott gól után felébredtünk és biztosan győztünk.

Ember Roland: – Le a kalappal minden játékosom előtt, mert csaknem nyolcvan percet emberhátrányban futballozva is volt tartása a csapatnak és méltó ellenfelei tudtunk lenni az Ecsednek. Azt viszont megjegyezném, hogy a sporinak voltak nagyon nagy tévedései – nem a mi javunkra...

Nyírgyulaj–Szakoly 8–0 (2–0)

Nyírgyulaj, 150 néző, v.: Gulyás S.

Nyírgyulaj: Opre R. – Tóth B., Lovas N., Angyalos A. (Pénzes Á.), Vass I., Nagy I. (Gózner K.), Kovács I. (Oxi R.), Varga D., Erdei Z. (Szép T.), Nagy T., Fekete G. (Pálvölgyi B.). Edző: Lukács Tibor.

Szakoly: Szobonya G. – Majoros Á., Módis G., Csomány Ö., Babják Cs., Hokk B., Buka B., Sándor D. (Baumgartner Á.), Szathmári S. (Bodai K.), Madzin I., Nagy D. (KIss T.).

Edző: Hokk Béla:- A hazaiak közönségszórakoztató, jó játékkal szép győzelmet arattak.

Gól: Nagy I. 3, Fekete G. 2, Varga D. 2, Erdei Z. Ifi: elmaradt, mert a vendégek nem jelentek meg.

Lukács Tibor: – Régen vártunk erre a jó teljesítményre.

Hokk Béla: – Gratulálok a Nyírgyulajnak, ilyen különbséggel is megérdemelte a győzelmet. Összedrótozott csapatom ma csak ennyire volt képes.