2017.02.20. 09:04

Soha rosszabb nyitányt!

Szabolcs-Szatmár-Bereg - Megkezdődött a kézilabda NB II. tavaszi idénye. Mégpedig megyei szemszögből meglehetősen sikeresen: az öt pályára lépett együttes közül egyedül a kisvárdai férfi csapat szenvedett vereséget.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 12. forduló

Juhász 99 Füzesabonyi SC–Kisvárdai KC 22–15 (10–8)

Füzesabony, 100 néző, v.: Horváth Z., Simó A.

Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 3, Csendes Á., Petykó T., Molnár Z. 6, Nagy D. 2., Szabó A. 1. Csere: Lipécz M. (kapus), Kovács L., Barabás B., Pisák T. 1/1, Pál T., Nagy G. 2/1, Kapdos J., Botka Á. Edző: Oláh Barnabás. Kiállítások: 10, illetve 12 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 3/2.

A nagyon sok technikával játszó kisvárdai csapat alulmaradt a jól felkészült Abony ellen. Junior: 22–30. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Oláh Barnabás: – A védekezés összeállt, a kapusteljesítmény is jó volt, támadásban viszont nem tudtuk érvényesíteni az akaratunkat.

Berettyó MSE–Fehérgyarmati VSE 21–24 (11–10)

Berettyóújfalu, 350 néző, v.: Száva F., Szegedi Zs.

Fehérgyarmat: Felföldi R. – Pálfy V. 5, Gaál R. 4, Ruzsinszki B. 2/2, Kun Sz., Hangos D. 4, Ferenczi R. 4. Csere: Harangi P. (kapus), Csobay A., Illés N. 3, Csontos M. 2, Ménfői M., Farkas P., Szabó I., Szijártó A., Kanyó B. Edző: Falcsik Miklós.

Kiállítások: 6 perc, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 3/2.

A végig fegyelmezetten játszó gyarmati együttes nagy fegyvertényt hajtott végre. Junior: 27–23.

Falcsik Miklós: – Győztünk az oroszlánbarlangban, ahol eddig még csak a listavezető DEAC-nak sikerült. Gratulálok a csapatnak!

További eredmények: B.Braun Gyöngyös U23–DEAC 20–15, Hajdúböszörményi TE–Kazincbarcikai KSE 27–30, Balmazújvárosi KK U23–Mezőkövesdi KC U23 23–28, Nádudvari ASK–Eger SBS Eszterházy U23 33–29.

Vitka SE–SZEPA AKSE 41–26 (22–16)

Vásárosnamény, 100 néző, v.: Dáné R., Kovács S.

Vitka: Mikolvitz B. – Csontos R. 1, Szemán Sz. 4, Iváncsó R. 2, Csubina B. 7/1, Csibulenko 9, Rácz K. 4. Csere: Bakos V. (kapus), Kanda K. 2, Mekes M. 8/1, Dolhai L. 1, Sarkadi É., Gyetvai B. 3. Edző: Csapó Erika.

Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 3/3.

A hazai csapat érvényesítette a papírformát. Junior: 18–28.

Csapó Erika: – Az első félidőben helyenként látványos támadójátékot mutattunk, viszont a védekezés még nem igazán állt össze. A szünet után próbáltuk fegyelmezettben megoldani ezt a részt és örülök, hogy mindenek játéklehetőséget tudtunk adni. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez.

Kölcsey DSE Nyíregyháza–Mezőkeresztes VSE 35–29 (17–13)

Tiszavasvári út, 180 néző, v.: Katona J., Konyári I.

Kölcsey: Torkos A. – Papp A. 6, dr. Tilki A. 10, Kelemen G. 1, Gyimesi L., Katona K. 6, Hruska Zs. 1. Csere: Hrabina I. 8/2, Silye V. 3/2, Márkus G., Katona B., Balogh D., Rabatin H. Edző: Hadobás István.

Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 8/6.

Szoros első huszonöt perc után a Kölcsey megtalálta a játék ritmusát és magabiztos győzelmet aratott a keményen küzdő borsodi csapat ellen. Junior: 42–13.

Hadobás István: – Örülök a sikeres idénykezdésnek a masszív ellenféllel szemben. Helyenként már egész jól működött a gépezet, sajnálom, hogy a végén elherdáltuk tízgólos előnyünket, ebből tanulnunk kell.

DVSC KKFT II–Mátészalkai MTK 19–30 (13–17)

Debrecen, 100 néző, v.: Győr Á., Hadas D.

Mátészalka: Jurecska K. – Ábri T., Márkus P. 5, Kiss B. 8/3, Deme B. 3, Árnyas P. 1, Deme F. 2. Csere: Bodó P. (kapus) Tengyel E. 2, Mándi E. 1, Móré K. 2, Dicső-Kiss J. 4, Vakarcs K. 2/1. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina.

Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 3/1 illetve 5/4.

A vendégek ott folytatták, ahol ősszel abbahagyták: a nagyszerűen védő Jurecska Kitti vezérletével újabb szép győzelmet arattak. Junior: 38–20.

Vakarcs Krisztina: – Igazi csapatmunka eredménye ez a győzelem.

További eredmények: Miskolci VSC–Hajdúböszörményi TE 22–39, Lóci DSE–Füzesabonyi Sport Club 28–26, Juventus Panoráma Heves–Bőcs KSC 24–30.

1. Mátészalkai MTK 12 11 – 1 352–265 22

2. Hajdúböszörmény 12 9 – 3 350–280 18

3. Füzesabony 12 8 – 4 384–329 16

4. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 12 8 – 4 349–295 16

5. Vitka 12 7 – 5 390–362 14

6. Bőcs 12 6 1 5 350–367 13

7. Mezőkeresztes 12 6 – 6 357–368 12

8. Lóci DSE 12 5 1 6 347–351 11