2017.05.07. 13:24

Karate Eb - Hárspataki Gábor bronzérmes

Budapest - Hárspataki Gábor a harmadik helyen végzett kategóriájában a karatésok törökországi Európa-bajnokságán.

A hazai szövetség vasárnapi beszámolója szerint a 75 kg-os férfiak küzdelmei során az MTK U21-es világ- és Európa-bajnok versenyzője horvát, bosnyák és belga riválist vert, a döntőbe jutásban pedig csak a vb- és Eb-aranyérmes olasz Busa tudta megakadályozni.

Az egy évvel ezelőtti Eb-n ötödik, 21 éves magyar a bronzmeccsen 3-0-ra verte a szlovák Lieskovskyt, ezzel megszerezte pályafutása első érmét felnőtt világversenyen.

További három magyar is közel állt a bronzéremhez Kocaeliben, a helyosztókon azonban Nagy Botond (formagyakorlat), illetve küzdelemben a tavalyi vb-ezüstérmes és Eb-harmadik Tadissi Martial (67 kg) és Molnár Dániel (plusz 84 kg) is kikapott, így mindhárman ötödikként végeztek.