2017.09.16. 19:08

"Az egyenlítés és a kiállítást követően a második félidőben „szétfejeltek” bennünket"

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Kelet Takarék megyei I. osztály 6. fordulójának szombati nyitányán négy mérkőzést játszottak.

Mándok–Dombrád 3–2 (2–1)

Mándok, 150 néző, v.: Takács A.

Mándok: Pécsi V. – Kohutka M., Hídi N., Kovács I., Hriskevics (Ari A.), Riasko, Sípos T., Buda P. (Szabó T.), Erős G. (Tracsuk), Bodnár L. (Galambos L.), Hegedűs T. Edző: Dancs Béla.

Dombrád: Csáki T. – Buka B., Bun R., Géczi I., Dallos G., Jóni G. (Borbély L.), Nagy M., Puskás Á., Varga D., Tóth Á., Boros M. (Szabó M.). Edző: Kozma Zsolt.

Idegesítő meccsen a hazaiak számára a legfontosabb a győzelem volt.

Gól: Riasko, Buda P., Hegedűs T., illetve Boros M., Szabó M. Ifi: 1–4.

Dancs Béla: – Nagyon tompán kezdtük a mérkőzést, a kapott gól után tért észhez a csapat. Sokkal biztosabban kellett volna nyernünk a meccset, amit a dombrádiak kitűnően védő kapusa akadályozott meg. A helyzetkihasználásunk még mindig javítani kell, mert erre a folytatásban ráfázhatunk.

Kozma Zsolt: – ha kicsit szerencsésebbek vagyunk, akár pontot szerezhettünk volna. Dolgozunk tovább!

Mátészalkai MTK–Tarpa 5–3 (3–1)

Mátészalka, 200 néző, v.: Gergely S.

Mátészalka: Somogyi M. – Szabó D., Szántó Z. (Fodor Cs.), Barnucz G., Lyáh A., Paragh M., Engi D., Petrohai M. (Bodó L.), Magyari M., Lénárt G. (Gergely M.), Makszim G. (Bodó M.). Edző: Opre Mihály.

Tarpa: Rácz T. – Ricsei F., Verjcsi E. (Tar E.), Péter Gy., Dávid R., Illés Gy., Antal R., Barta F. (Stefán L.), Djacsenko (Rozman S.), Kemény G., Kemény Cs. (Oros E.) Edző: Márton István.

Rendkívül izgalmas, fordulatos mérkőzésen a fizikai fölényben lévő, tizenegyest hibázó tarpaiak ellen a szívük vitte előre a mátészalkaiakat, akik rendkívül értékes győzelmet arattak.

Gól: Szántó 2, Petrohai M., Lyah A., Engi D., illetve Illés Gy., Ricsei F., Oros E. (Tudósító: Plesu Ádám)

Opre Mihály: – Papik Zoli barátom mondta, hogy mi elől-hátul gólerős csapat vagyunk. Ezen a meccsen többet szereztünk, a kapusunk nagyon jó teljesítményt nyújtott és úgy gondolom, közönségszórakoztató mérkőzésen megérdemelten nyertünk.

Márton István: – Adtunk húsz perc előnyt az ellenfélnek, amiben az én túlzott bizalmam is benne van egy-két ember és a játékrendszer iránt. A folytatásban volt minden, egyéni hibák, kihagyott ziccerek és tizenegyes és két meg nem adott gól. Háromszor volt esélyünk visszajönni a meccsbe, amire viszont büszke vagyok: három null után sem esett szét a csapat.

Nyírgyulaj–Baktalórántháza 2–0 (2–0)

Nyírgyulaj, 150 néző, v.: Pethő P.

Nyírgyulaj: Oláh D. – Czerula Zs. (Hatházi D.), Tóth B., Fekete G., Nagy I. (Kerti L.), Siska G., Vass I., Erdei Z., Sánta J. (Oxi R.), Török I. (Szép T.), Turbucz T. Edző: Lukács Tibor.

Baktalórántháza: Tóth K. – Lakatos I., Kántor F. (Lakatos E.), Kozma J. (Kézi B.), Fábri Z. (Rakóczi Zs.), Zakor J., Csordás G., Geda G. (Pataki G.), Sitku Á., Bökönyi L., Nagy T. (Bodnár G.). Edző: Gebri Pál.

A hazaiak teljesítették céljukat, otthon tartották a három pontot.

Gól: Török I., Fekete G. Kiállítva: Bökönyi L. (38. perc). Ifi: 9–1.

Lukács Tibor: – A második félidőbe belealudtunk, de így sem veszélyeztette a győzelmünket.

Gebri Pál: – Súlyos egyéni hibák miatt gól-és létszámhátrányba kerültünk, ami el is döntötte a mérkőzést. Egy pozitívuma volt a meccsnek, tíz emberrel nem kaptunk gólt.

Vásárosnamény–Tuzsér 5–2 (1–1)

Vásárosnamény, 350 néző, v.: Major O.

Vásárosnamény: Csordás A. – Fejes J., Nagy D., Illés P., Danku J., Mándi L., Balogh Gy. (Bicskó G.), Lakatos T. (Szabó J.), Deskó D., Lizák B. (Zán B.), Danku A. (Sebestyén G.). Edző: Dudás Zoltán.

Tuzsér: Félegyházi V. – Szűcs Z., Zán P., Iván A., Dolhai M., Bacskai A. (Balogh G.), Vass O. (Gergely I., Szilágyi D.), Baglyos L., Lakatos B., Kovács D., Jónás K. Edző: Antal István.

Régen látott jó játékvezetés mellett a hazaiak, ha nehezen is, de a második félidőben nyújtott teljesítménnyel megszerezték a három pontot.

Gól: Deskó D. 3 (kettőt 11-esből), Nagy D. 2, illetve Baglyos L., Jónás K. Kiállítva: Dolhai M. (39. perc). Ifi: 1–3.

Dudás Zoltán: – Számomra érthetetlen volt az első félidőben mutatott akaratgyenge játékunk. Úgy érzem, a szünet után remekül használtuk ki az emberelőnyt, egyben a csapat Deskó Dávid mesterhármasával kíván Mándi Lacinak boldog születésnapot.

Antal István: – Egy nullás vezetés után mezőnyfölényben játszottunk, helyzeteink voltak, el kellett volna dönteni a meccset. Az egyenlítés és a kiállítást követően a második félidőben „szétfejeltek” bennünket – két fejesgólt kaptunk.