2019.02.25. 11:05

Nyíregyháza Spartacus - Értékes három pont Marci duplájával

Nyíregyháza - Nyert a Szpari, volt három kapufa, ismét elmaradt a büntető, és villant a piros.

Bosszankodhatott az a drukker, aki néhány percet késett a Szpari hazai meccséről. Vasárnap a Monor elleni találkozón a harmadik percben a kapuba talált Hornyák Marcell, a nyíregyháziak ügyeletes gólfelelőse.

Jova Levente bravúrja

Ezzel el is szúrta az első félidő játékát, mert a hazaiak megnyugodva focizgattak, a monoriaknak pedig nem futotta nagy változtatásra. Negyed­óra elteltével Rezes László fejese után a felső léc mentett a vendégkapus helyett, majd Hornyák lőtt fölé nagy helyzetben. Aztán utóbbi remek belsőzéssel növelte az előnyt. A hajrában mindkét mester cserére szánta el magát, a hazaiaknál a rúgást kapó Rezes László jött le.

A második félidőre összekapták magukat a monoriak, és nagyot javult a játékuk. Olyannyira, hogy a csereként beállt Tóth Bálintnak sikerült szépítenie. Nem sokkal később Fodor Ferencet rántották le a büntetőterületen belül, ám a játékvezető sípja néma maradt. Izgalomban nem volt hiány, hiszen Hamar Ádám közeli fejesénél Jova Leventének kellett bemutatnia egy bravúrt.

Kiállítás szövegért

A Szpari előtt is akadtak helyzetek, ám előbb Bakos Szabolcs fejelt a kapufára, majd Kártik Bálint remek passza után a fiatal Staroszta Dávid lövésénél hárított ismét a kapufa. A vendégek kispadján ülők vérnyomását emelte meg Tóth Ferenc, aki nem tudott lakatot tenni a szájára, és reklamálásért piros lapot kapott. A slusszpoén Polényi Gáboré lehetett volna, aki szépen lépett ki, ám sarkazása nem sikerült, így oda lett a helyzet.

A legfontosabbat teljesítette a Szpari, hiszen itthon tartotta a három pontot, a játékban még van csiszolni való.

Labdarúgás: NB II., 25. forduló

Nyíregyháza Spartacus–Monor 2–1 (2–0)

Városi Stadion 800 néző, v.: Böcskei (Horváth, Hofbauer). Spartacus: Jova – Tóth Á. (Starosta, 64.), Pejovics, Fodor, Gulyás – Polényi, Bakos (Rokszin, 80.), Rezes (Forró, 45.), Gyurján – Kártik, Hornyák. Vezetőedző: Zoran Szpisljak.

Monor: Bozsó – Barthel (Ficsor, 64.), Fülöp, Asztalos, Pintér – Peszmeg (Tóth B., 42.), Lázár (Tóth F., 82.) – Bori, Hamar, Szuhodovszki – Palincsár. Vezetőedző: Horváth Dávid

Gól: Hornyák (3., 37.), illetve Tóth B. (68.)

Kiállítva: Tóth F. (90., reklamálásért)

3. perc: Gulyás Máté szabadrúgását Bozsó Antal nem tudta fogni, a kipattanó labdát Hornyák Marcell négy méterről a kapuba fejelte, 1–0.

37. perc: Gyurján Bence remekül ment el a bal oldalon, pontos beadása után Hornyák 8 méterről lőtt a kapuba, 2–0.

68. perc: Egy beadás után Tóth Bálint tíz méterről lőtt a kapuba, 2–1.

90. perc: Tóth Ferenc reklamálásért egyből piros lapot kapott.

Zoran Spisljak: – Azok a taktikai dolgok, melyeket kitaláltunk működtek, és hamar vezetést szereztünk. Sajnos 2–0 után kicsit visszavett a csapat, kimaradtak a helyzetek. A második félidőre változott a Monor stílusa, így Jovának is volt dolga, de ha kicsit higgadtabbak vagyunk, eldönthettük volna a meccset, és nem kellett volna izgulni a végén.

Horváth Dávid: – Rögtön hátrányba kerültünk, így borult, amit elterveztünk, pedig a mi helyzetünkben fontos lenne a stabilitás. Az első félidőt átadtuk a Nyíregyházának, szünet után küzdöttünk szívvel-lélekkel, de egyenlíteni nem sikerült. A tavaszi csapatunk más, mint az őszi, de az utolsó helyen vagyunk, ez pedig nagy lelki teher.

Budafok–Csákvár 2–2 (0–1), Győr–Siófok 1–0 (0–0), Cegléd–Tiszakécske 1–1 (0–0), Balmazújváros–Budaörs 2–1 (2–1), Vác–Mosonmagyaróvár 2–1 (1–0), Dorog–Kazincbarcika 1–2 (1–1), Soroksár–Gyirmót FC 4–2 (2–0), Békéscsaba–Vasas 2–1 (1–1), Kaposvár–Zalaegerszeg 1–0 (1–0).

1. Gyirmót 25 16 2 7 56–29 50

2. ZTE 25 15 5 5 49–31 50

3. Kaposvár 25 14 8 3 41–28 50

4. Békéscsaba 25 12 7 6 41–30 43

5. Budaörs 25 13 3 9 38–28 42

6. Soroksár 25 11 5 9 43–34 38

7. Csákvár 25 9 11 5 46–40 38

8. Győr 25 10 6 9 39–31 36