2008.05.24. 21:23

Végső búcsú a másodosztálytól

<p>Az egyre véknyuló utolsó szalmaszálba próbált kapaszkodni szombaton a Tuzsér, de a bentmaradás szempontjából már nagyon reménytelen volt a helyzet az NB II-es futballcsapat számára.</p>

Az Orosháza győzelmével az is eldőlt, hogy bármilyen eredményt ér el a Virovecz-gárda, búcsúzik a másodosztálytól. Ezzel együtt a Tisza-partiak derekasan helytálltak a Duna-kanyarban, 2–0 és emberhátrányban 3–2 után is sikerült az egyenlítés, de a soha nem látott összetételű védelem halmozta a hibákat, így zsinórban negyedszer veszítettek a szabolcsiak.

Vác-Újbuda–Tuzsér Erdért SE 4–3 (2–1)
Vác, 200 néző, v.: Gyarmati
Vác: Horváth G. – Horváth T., Gáspár (Wilfred, 65. perc), Farkas P., Demény (Lettrich, a szünetben) – Kocsis G., Kovács P. – Rusvay (Bánáti, 84.), Vén, Margitics – Szabó V. Edző: Verebes József .
Tuzsér: Dobó – Tóth Á. (Sikorszki, a szünetben), Szilágyi K., Szabó I. (Tóth T., 79.), Dancs B – Gergely I. (Minyin, a szünetben), Babjak, Iván A., Fodor A. – Simon G., Fekete Á. Edző: Virovecz Pál.
18. perc: rosszul sikerült tuzséri felszabadítás után Rusvay 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1–0.
34. perc: a tuzsériak labdaeladása után Kovács P. 8 méterről a kapuba lőtt, 2–0.
45. perc: Fodor baloldali indításával Simon lépett ki, a kifutó kapust kicselezve lőtt a kapuba, 2–1.
52. perc:Fekete ütempassza után Simon tört be a tizenhatoson belülre, és 8 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 2–2.
58. perc: az ide-oda pattogó labdát Vén 10 méterről a kapu bal oldalába lőtte, 3–2.
72. perc: Babjak megkapta második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott.
86. perc: Simon játszott balra Minyin elé, aki egy csel után 17 méterről kilőtte a jobb felső sarkot, 3–3.
89. perc: Dancs rosszul sikerült felszabadítása után Vén 22 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 4–3.

Verebes József:
– A szokásos koreográfia szerint sikerült megint nehézzé tennünk egy kis csapat elleni mérkőzést.
Virovecz Pál: – Megint sikerült magunkat megverni, ilyen elemi hibákat az NB II-ben nem lehet elkövetni.