2008.09.29. 08:33

Lehengerlő Gyarmat: háromból három!

<p>A kézilabda NB II. soros játéknapján folytatta lehengerlő teljesítményét a fehérgyarmati férfi csapat, amely mindhárom eddigi mérkőzését idegenben nyerte meg – így persze a tabella tetején állomásozik.</p>

Férfiak

Nyírbátor–Hajdúnánás 29–36 (12–18)

Nyírbátor, 100 néző, v.: Varga Zs., Dohány. Nyírbátor: Fodor T. – Aranyos S. 1, Tóh L. 6, Kozma P. 10/3, Kun Á. 2, Kovács N. 6, Kotvász 3. Csere: Csűrős (kapus), Vaskó, Kópis F. 1, Jávor, Havel, Papp I. 1, Lázár. Játékos-edző: Kun Ákos. Kiállítások: 14, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 7/6. Az első félidő hajrájáig szoros meccs, majd egy ötperces rövidzárlat okozta a házigazda vesztét. Ifi: 13–55.

Bőcs–Fehérgyarmati VSE-Fevill 21–31 (11–16)

Bőcs, 150 néző, v.: Aczél, Paulovics. Fehérgyarmat: Nagy T. – Pálfi 4, Koncz 7, Csapos 2, Munkácsi T. 4, Szabó P., Kiss N. 8/2. Csere: Imre 3, Mészáros 2/1, Simon, Balogh G., Máncs. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 18, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/1, illetve 5/3. A durván és tisztátalanul játszó hazaiak ellen a higgadtan kézilabdázó gyarmatiak sorrendben harmadik idegenbeli győzelmüket aratták. Ifi: 24–32.

Balmazújváros–Mátészalkai MTK 31–31 (17–16)

Balmazújváros, 150 néző, v.: Kugyela, Száva. Mátészalka: Zatureczki – Varga T., Kovács 6, Kun 7/3, Balla 1 ,Szender, Pásztor 12/4. Csere: Szántó 4 ,Varga R., Szerdi 1, Király, Kócsi, Molnár.Játékos-edző: Kun László. Hétméteres: 3/3, ill. 10/7. Kiállítások: 6 perc ill. 10 perc Győzelemmel felérő pontokat érdemelt volna a szalkaiak küzdenitudása! Ifi: 24–24.

Hajdúböszörmény–Tiszavasvári 30–26 (16 –10)

Hajdúbböszörmény, 100 néző, v.: Berényi, Varga. Tiszavasvári: Boczák – Fedor 2, Csaba 4, Kiss 8/4, Rontó, Lukács 5, István 4. Csere: Bódor, Kovács 2, Kozma, Poloncsik 1, Kuik, Kecskés, Benyusz, Edző: Rontó Zsolt. Hétméteresek: 2/1, ill. 4/4. Kiállítások: 10, illetve 6 perc. A vendégcsapat  a második félidőben nyújtott remek játékával csaknem meglepetést okozott a bajnoki címre is esélyes böszörményiek otthonában. Ifi: 34–35.

Nők

Mátészalkai MTK–Gyömrő 35–21 (12–7)
Mátészalka, 150 néző, v.: Pusztai, Sipos. Mátészalka: Kun K. – Hegedűs K. 3, Poór 7, Kovács M. 6, Erdei A. 1, Vakarcs 10/4, Kiss J. 7. Csere: Szabó V. (kapus), Katona A. 1, Kovács E., Ilyés T., Iván T., Jansik. Edző: Bujárszki Ádám. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 6/3. A hazai csapat a játék minden elemében jobb volt ellenfelénél, ilyen különbséggel is megérdemelten nyert – kiszolgálva a lelkes közénséget. Ifi: 22–2.

Jászberény–Kállósemjén 24–24 (6–15)

Jászberény, 135 néző, Vezette: Csaba, Lengyel. Kállósemjén: Herdon E. – Nagy M. 2, Herdon É. 2, Szabó V. 4, Tar H., Frank P. 11/1, Molnár J. 5. Csere: Boda B., Edző: Hanufer Sándor. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 1/1. Az eredményt tekintve nagy bravúr a pontszerzés a tavalyi ezüstérmes otthonában, azonban a megszerzett kilenc gólos előny elbukása miatt nem édes az öröm. Ifi: 38–15.