2013.04.29. 09:29

Falcsik Miklós: Végre!

Szabolcs-Szatmár-Bereg-  A férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban megyei rangadót nyert a Kisvárda, idegenben győzött a Tiszavasvári – tovább tart tehát a versenyfutás az élen.

Szabolcs-Szatmár-Bereg-  A férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban megyei rangadót nyert a Kisvárda, idegenben győzött a Tiszavasvári – tovább tart tehát a versenyfutás az élen. Mindeközben megszerezte első tavaszi győzelmét a Mátészalkai MTK, amelynek így sem egyszerű a helyzete... A nőknl mindkét szabolcsi együttes meggyőző teljesítménnyel múlta felül ellenfelét.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 19. forduló

Hajdúszoboszlói KSKE–Tiszavasvári SE-QUICK 200 23–29 (10–15)

Hajdúszoboszló, 120 néző, v.: Hirth Gy., Őry I. Tiszavasvári: Pacza A. – Benyusz K. 5, Kiss K. 4, Dancs M. 4/1, Buzás B. 1, Fekete D. 8, Mezei L. 1. Csere: Boczák K., Pocsai L. (kapusok), Kovács L. 2, Csócsics G. 1, Halász A., Vasas T. 1, Rontó Á. 1, Kovács G. 1. Játékos-edző: Medve Róbert. Kiállítások: 10, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 1/1. Nehezen indult a gólgyártást a sok kihagyott ziccer miatt, a folytatásban nem egyszer tíz góllal is vezetett a Vasvári, amely végén a kiengedett, de győzelem nem forgott veszélyben a sportszerű mérkőzésen. Junior: 39–41. (Tudósító: Hankó András)

Medve Róbert: – Hoztuk a kötelezőt, megyünk tovább a következő feladatra koncentráltunk.

Nádudvari Akarat SK–Fehérgyarmati VSE 32–26 (17–14)

Nádudvar, 100 néző, v.: Száva F., Turóczy J. Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay A. 1, Siket T. 4, Bihari Z., Szabó P. 10/1, Kovács A. 1, Pásztor A. 6/1. Csere: Csapos J. 1, Tóth G., Szűcs B. 3. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 4/2. A rohanós játékból a vendégcsapat jött ki rosszabbul. Junior: 40–27.

Csapos János: – Az első félidőben tizenöt perces előnyt adtunk az ellenfélnek, utána már hiába ébredtünk, csak futottunk az eredmény után.

VKK Nyírbátor–Kisvárdai KC SE 29–35 (12–16)

Nyírbátor, 150 néző, v.: Nyitrai Sz., Panyi R. Nyírbátor: Tóth M. – Tuska Sz. 7, Pisák T. 2, Kiss J. 1, Vinnai N. 3, Erdős Z. 4, Szemcsák O. 2. Csere: Bíró D. (kapus), Lázár A. 1, Aranyos R., Jávor D. 4, Rontó Á. 5. Edző: Váczi Sándor. Kisvárda: Simon A. – Csendes Á. 3, Kiss I. 1, Fekete R. 5, Balázs S. 10, Járosi A. 5/3, Nagyházi P. 2. Csere: Koi E. (kapus), Vass Gy., Türk F. 6, Paróczai L., Nagy D., Szabó A., Botka A. 3. Edző: Papp József. Kiállítások: 10, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 3/3. A jobb csapat győzött. Junior: 26–27.

Váczi Sándor: – A védekezés közötti minőség különbség és Balázs Sándor teljesítménye döntött.

Papp József: – Jól felkészített ellenféllel szemben végig magabiztosan játszva megérdemelt győzelmet arattunk.

Mátészalkai MTK–Demecseri VKSE 35–31 (15–14)

Mátészalka, 60 néző, v.: Tarnavölgyi G., Tömöri Gy.. Mátészalka: Zatureczki – Varga R. 3, Szántó Sz. 12/4, Kovács I. 1, Kun Á. 10, Molnár A. 3, Varga Z. Csere: Balla J. 1, Kun Sz., Szender Sz. 5, Kerékgyártó S. Edző: Falcsik Miklós. Demecser: Suller D. – Davarczi A. 2, Zupkó T. 9, Nagy M. 8, Bod B. 3/2, Havel K. 3, Szemes K. 4. Csere: Barabás B. 2, Molnár Z., Kósa D. Edző: Kósa István. Kiállítások: 12, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 3/2. A szokásos módon tartalékos Mátészalka a 14. percben Kovács István személyében elveszítette irányítóját is... Ennek ellenére a hazaiak nagy küzdelemben megszerezték első tavaszi győzelmüket. Junior: 26–28.

Falcsik Miklós: – Végre!

Kósa István: – Ezt a mérkőzést akkor sem nyerhettük volna meg, ha huszonnégy óráig tart. Amennyiben most, itt, őszintén elmondhatnám a játékvezetésről alkotott véleményemet, abból hatalmas botrány kerekedne. Ki fogom elemezni a mérkőzésről készült videofelvételt, és az alapján megteszem a szükséges intézkedéseket.

További eredmény: Miskolc VSI–Bőcs KSC 34–28, Berettyó MSE–Debreceni EAC 29–23.

19. forduló

Kisvárda KC SE–Derecskei KKSE 34–24 (18–14)

Kisvárda, 150 néző, v.: Dohány J., Varga Zs. Kisvárda: Marczi K. – Péter E. 6, Vassné 4, Tar H. 1, Dudás G. 3, Frank P. 5, Rácz K. 8/2. Csere: Szabó V.(kapus), Gyetvai B., Máté V. 4, Martinek E. 3, Tóth B. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 2/2. Színvonalas, jó mérkőzésen végig a Kisvárda vezetett és megérdemelten szerezte meg a két pontot. Junior: 32–19. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Dévényi János: – A második félidő elején tapasztalt tíz perces kihagyás után magához tért a csapat és összességében magabiztosan nyert.

Kállósemjén-Kölcsey DSE–Miskolc VSI 45–25 (22–12)

Bujtosi csarnok, 156 néző, v.: Nyéki L, Szilágyi S. Kállósemjén-Kölcsey DSE: Aranyosi M. – Hruska Zs. 8, Gaál L. 2, Kelemen G. 5, Márkus G. 3, Kocsisk V. 9/3, Gyuró Á. 8. Csere: Kruták F. (kapus), Szabó V. 3, Papp R. 3, Herczku F. 2, Gyimesi L.1, Drágár D. 1, Moravszki B. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 1/1. A nagy kedvvel és jól játszó hazaiak közönségszórakoztató játékkal rukkoltak ki és döntő fölénnyel nyertek a szomszédvár ellen. Junior: 26–37.

Hadobás István: – A sok jó egyéni teljesítmény mellett nagyon tetszett, hogy tudatos akcióink végén látványos gólokat értünk el.

További eredmények: Ózdi VSE–Gyöngyösi FKK 32–24, Fenstherm-Füzesabonyi SC–Bőcs KSC 34–25, Alsózsolcai KSC– DVSC-FÓRUM III 20–30. Szabadnapos: Adács.

1. Füzesabony 19 18 – 1 657–432 36

2. DVSC-Fórum III 18 14 – 4 567–427 28

3. Kállósemjén-Kölcsey-DSE 17 13 1 3 515–390 27

4. Kisvárda 18 12 1 5 535–457 25

5. Bőcs 18 11 1 6 524–438 23

6. Ózd 19 7 1 11 460–502 15

7. Derecske 18 7 – 11 471–497 14

8. Adács 17 5 – 12 432–514 10