Helyi közélet

2017.04.19. 13:33

Várdai szavalóverseny a reformáció évfordulóján

Kisvárda - A reformáció ötszázadik évfordulója alkalmából a kisvárdai Tőkés László Alapítvány Kuratóriuma nagyszabású, határokon átívelő szavalóversenyt rendezett a költészet napján. Lengyel Szabolcs kuratóriumi elnök elmondta: a versenyen a Felvidék és Kárpátalja teljes területéről, míg Erdélyből Szatmárnémeti, Zilah, valamint Nagyenyed és környékéről érkeztek diákok Kisvárdára.

Kisvárda - A reformáció ötszázadik évfordulója alkalmából a kisvárdai Tőkés László Alapítvány Kuratóriuma nagyszabású, határokon átívelő szavalóversenyt rendezett a költészet napján. Lengyel Szabolcs kuratóriumi elnök elmondta: a versenyen a Felvidék és Kárpátalja teljes területéről, míg Erdélyből Szatmárnémeti, Zilah, valamint Nagyenyed és környékéről érkeztek diákok Kisvárdára.

Az összesen nyolc helyszínen rendezett középdöntő után 81-en mérették meg magukat a döntőben három korosztályban (1–4., 5–8. és 9–12. osztály). A zsűri minden kategória első három helyezettjét díjazta, illetve különdíjakat is osztottak a szavalók között. A 12 díjból végül a felvidékiek ötöt, az erdélyiek kettőt, a kárpátaljaiak egyet vihettek haza, míg négy díj a megyéből indult versenyzőknek jutott.

KM

Eredmények

I. korcsoport: 1.: Ördögh Zsófia, Érsek­újvár Református Egyházközség, 2.: Polák Dorottya Paula, Bátorkeszi Református Egyházi Alapiskola, 3.: Katona Mira, Fehérgyarmat, Kölcsey Ferenc Református Iskola, Különdíjas: Kabay Dávid, Bethlen Gábor Református Kollégium, Nagyenyed

II. korcsoport: 1.: Gál Ádám Vajk, Hetényi Református Egyházközség, 2.: Kánya Réka, Szatmárnémeti Református Gimnázium, 3.: Móré Ildikó, Mátészalka, Kálvin János Református Iskola, Különdíjas: Forbauer Flóra, Báthory Anna Református Általános Iskola, Nyírbátor

III. korcsoport: 1.: Gál Réka Ágota, Hetényi Református Egyház, 2.: Góbis Réka, Rimaszombati Tompa Mihály Református Gimnázium, 3.: Hídi Petra Erika, Nagydobronyi Református Gimnázium, Különdíjas: Sinka Ádám, Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában