kézilabda

2020.10.27. 11:22

„Nehéz ilyenkor mit mondani... El kell hinnünk, hogy képesek vagyunk győzni!”

Hétvégén mindkét NB II.-es női csapatunk pályára lépett, a Vitka SE megszerezte idénybeli első győzelmét, míg a Mátészalka elveszítette veretlenségét. Férfiaknál a Tiszavasvári nagy küzdelemben tartotta otthon az két pontot, a Kisvárda is sikerrel járt, a Fehérgyarmat viszont a mezőnyben egyedüliként továbbra is pont nélkül áll.

Fotó: Pusztai Sándor

NB II., női

Vitka SE-Hajdúböszörmény 28-20 (14-13)

Vásárosnamény, zárt kapus, v.: Csörgő, Vitális.

Vitka SE: Csikós – Kónya 2, Lipécz 5, Repák 6, Pál 6/2, Jaksics 4, Haraszti 2. Csere: Friebesz 2, Varga, Vakarcs 1, Nagy, Márta. Edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 10, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 4/3. Döcögős első félidőt követően, a második játékrészben már kezdett régi önmagára hasonlítani a hazai csapat.

Vakarcs Krisztina: – Az első félidőben pontatlanul támadunk, meglátszott a csapaton a kéthetes kihagyás. A második játékrészben összeállt a védekezésünk, a kapuban pedig Csikós remekelt és a támadásban is megtaláltuk a formánkat.

Füzesabony-Mátészalka 32-29 (15-15)

Füzesabony, 90 néző, v.: Katona, Konyári.

Mátészalka: Bodó – Torma 4, Márkus 7, Gyökös 1, Deme B. 3, Drabik 10/6, Deme F. 1. Csere: Szórádi (kapus) Őri 2, Czakó, Deme V., Móré, Czier, Ábri, Toók, Balla 1. Edző: Drabik Péter. Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 6/6.

A magas színvonalú,pörgős ritmusú mérkőzésen a hazaiak jobban koncentráltak a végén.

Drabik Péter: – Nagy küzdelemben végig jól tartottuk magunkat, az utolsó három támadásunkat azonban elhibáztuk.