Kézilabda: NB II.-es bajnoki eredmények, tabellák

Gubó Alex (labdával) tizenhárom gólt dobott a megyei rangadón

Fotó: Pusztai Sándor

Férfi

Tiszavasvári–Nyírbátor 35–37 (18–18)

Tiszavasvári, zárt kapuk mögött, v.: Móré, Pásztor. Tiszavasvári: Boczák – Benyusz 1, Gazdag 1, Földi, Feind 5, Szűcs 15, Sóvágó 2. Csere: Mezei, Vajda (kapusok), Nácsa 9, Balázs 1, Csikós 1, Lippai, Lakatos, Ráduly, Kőszegi. Edző: Hadas Sándor. Nyírbátor: Felföldi – Szedlacsek 3, Pánczél 11/3, Mészáros 2, Bor 3, Gubó 13, Albecz 4. Csere: Hostisóczki (kapus), Kovács Á. 1, Pál, Varga, Siket. Edző: Csapos János. Küzdelmes mérkőzésen a két csapat mindent megtett a győzelemért. Kiállítások: 4, illetve 2 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 3/3.

Hadas Sándor: – Úgy érzem, jól felkészültünk, de a végjátékban a hibáink megpecsételték sorsunkat. Gratulálok a Nyírbátornak!

Csapos János: – Az óriási taktikai csatából a kevesebbet hibázó csapat jött ki jobban a végén. Gratulálok a fiúknak!

Bőcs–Kisvárda 30–34 (14–19)

Bőcs, zárt kapuk mögött, v.: Kovács, Széles.

Kisvárda: Simon – Nagy 6, Csendes 4, Gyebnár, Petykó 4/1, Kerezsi 6, Bottka 5. Csere: Both (kapus), Papp 1, Kapdos, Ruzsinszki 3, Götz 5, Kovács, Gazdag. Edző: Türk Ferenc. A borsodiak alaposan megnehezítették a Kisvárda dolgát. Kiállítások: 16, illetve 12 perc. Hétméteresek: 6/6, illetve 1/1.

Türk Ferenc: – Mindig a kötelező a legnehezebb. Küzdelmes mérkőzésen nehezen szereztük meg a két pontot.

További eredmények: Nádudvar–Berettyóújfalu 22–24 (12–14), Füzesabony–Hajdúböszörmény 36–26 (18–10), Kazincbarcika–Hajdúnánás 31–31 (11–19).

Mátészalka–Lóci DSE 42–32 (21–16)

Mátészalka, zárt kapuk mögött, v.: Oláh. Szikszay. Mátészalka: Bodó – Torma 13/5, Márkus 2, Gyökös 10, Deme B. 3, Drabik 5, Deme F. Csere: Szórádi, Bágyi (kapus), Őri, Balla, Toók 2, Czakó 2, Móré, Gáspár, Ábri 5, Gáspár. Edző: Drabik Péter. A Mátészalka egy gólokban gazdag mérkőzésen érvényesítette a papírformát a sereghajtó ellen. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 6/5.

Drabik Péter: – A biztos győzelem tudata támadásban és védekezésben is könnyelművé tette csapatomat. Ez most belefért, de a jövőben koncentráltabban kell pályára lépnünk.

Vitka SE–Kazincbarcika 27–22 (12–13)

Vásárosnamény, zárt kapuk mögött, v.: Mészáros, Szűcs. Vitka SE: Szabó – Kónya 1, Rózsa 6/5, Repák, Pál 3/1, Lipécz 6, Haraszti 4. Csere: Deák (kapus) Héjjas 1, Varga 5, Jaksics 1, Vakarcs. Edző: Dévényi János. A Vitka SE második félidei jó teljesítményének köszönhetően otthon tartotta a két pontot. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 7/6, illetve 8/6.

Vakarcs Krisztina: – A második percben megsérült irányítónk, Repák Dóra, amely megzavarta a csapatot, a második félidőben összeszedettebben védekeztünk. Megvoltak a helyzeteink, de ellenfelünk kapusa jó napot fogott ki, így sok ziccert hagytunk ki. Gratulálok a lányoknak! Gratulálunk Dévényi Jánosnak kislánya születéséhez, jó egészséget kívánunk nekik!