2021.10.04. 08:27

A Soproni Tigrisek nyerték meg a nyíregyházi döntőt

A kisalföldi gárda zsinórban negyedszer diadalmaskodott.

Fotó: Pusztai Sándor

A kerekesszékes kosárlabda Magyar Kupa 2021-es kiírását Nyíregyházán rendezték meg vasárnap. A Törekvés gárdája nem tudott elutazni a fináléra, így a Sopron, a DVTK és a PEAC részvételével bonyolították le a körmérkőzéses tornát. A soproniak esélyeshez méltóan mindkét ellenfelüket magabiztosan verték meg, így a háromszoros magyar bajnok­együttes sorozatban negyedszer hódította el a Magyar Kupát.

A végső győztesnél kiemelkedett a szerb Zeljko Csirkovics, aki az első mérkőzésen 34 pontot és 18 lepattanót, a másodikon 21 pontot és 15 lepattanót jegyzett.

A torna utolsó meccse az ezüstéremről döntött. A találkozó sokáig nagyon szorosan alakult, a pécsiek az utolsó öt percben tudtak elszakadni.

Kerekesszékes Magyar Kupa, döntő

Soproni Tigrisek–PTE PEAC 68–29 (18–4, 16–8, 16–6, 18–11)DVTK–Soproni Tigrisek 28–57 (4–19, 8–12, 12–12, 4–14)PTE PEAC–DVTK 45–37 (8–6, 15–14, 8–8, 14–9)A torna végeredménye: 1. Soproni Tigrisek, 2. PTE PEAC, 3. DVTK.