Kiszakadt a nyírgyulaji gólzsák - Ez Bence nagy napja volt

Kijött a lépés.

Szöcs Lászlóék biztosan nyertek

Fotó: KM-archív

Sem a mostani, sem az előző pontvadászatban nem szerzett egy bajnokin annyi gólt a nyírgyulaji futsalcsapat, mint amennyit hétfőn este. A férfi élvonal alsóházi rájátszásában Csoma Alpárék tizenháromszor zörgették meg a kistarcsaiak hálóját. A kezdettől a mieink irányították a játékot és hamar kétgólos lett az előny. Ugyan a vendégek szépítettek, de a hat gólig jutó, nagy napot kifogó Nagy Bence gyorsan válaszolt. A második félidő majd’ derekáig nem adták könnyen a bőrüket a tarcsaiak.

Bajnoki szünet jön

Aztán egyre hízott a hazai előny, hiszen 7–5 után már csak gyulaji gólnak örülhettek a nézők. A magabiztos győzelem értékes pontokat jelent, amivel ideiglenesen a tabella élére ugrottak a gyulajiak, ám ők még nem voltak szabadnaposak. A bajnokságban szünet következik, legközelebb március végén Kecskeméten lépnek pályára a nyírségiek.

Futsal: eredmények és tabellák

NB I., Alsóház, 3. forduló

Nyírgyulaj–Kistarcsa 13–5 (6–3)

Nyírbátor, 100 néző, v.: Újhelyi, Szűcs. Nyírgyulaj: Opre – Szöcs, Vlasovics, Csoma, Lapa. Csere: Petró (kapus), Szabó, Orosz, Krajnyák, Pataki, Nagy, Tóth, Domokos, Hoksz. Gól: Lapa (4., 18.), Csoma (7., 13., 27., 34.), Nagy (11., 20, 23., 28., 33., 36.), Orosz (29.), illetve Verhoczki (14., 19.), Vadászi (10.), Gelérfi (27.)

Csenger–Nyírbátor 3–5 (1–1)

Csenger, v.: Varga, Juhász. Csenger: Makay – Fejes, Mándi, Balogh, Gaál. Csere: Katona, Csorvási, Bence, Osváth, Lengyel, Bartha, Zán. Edző: Szilágyi Sándor. Nyírbátor: Tóth K. – Kántor, Tóth B., Pócsi, Kónya. Csere: Kiss, Vass, Medve, Molnár. Játékos-edző: Tóth Bence. Gól: Balogh, Gaál, Bartha, illetve Molnár 2, Kántor (11-esből), Tóth B., Vass. Kiállítva: Makay (21., illetve Pócsi (32.).

Forrás: Kákos Dávid

Nyíregyháza–Szeged 9–2 (5–1)

Continental Aréna, v.: Balla, Sántha. Nyíregyháza: Krizsanovszki – Varga, Kovács, Csáki, Gyügyei. Csere: Nagy, Ladányi, Tóth, Horváth, Fábri. Technikai vezető: Hepp Tamás. Gól: Nagy, Csáki (3-3), Kovács 2, Gyügyei, illetve Baka, Patai.