2022.09.26. 15:54

Továbbra is hibátlan a Nyírbátor

Szűcs Balázs (labdával) hétszer, míg Gubó Alex hatszor volt eredményes hétvégén

Fotó: Pusztai Sándor

Hétvégén újabb fordulót rendeztek az NB II Észak-keleti csoportjában. A hölgyeknél a Vitka SE magabiztos győzelmet aratott Hajdúböszörményben, az Újfehértó KSZSE Hajdúnánáson hajtott fejet az NBI/B-be visszavágyó hazaiak előtt, a Mátészalka pedig éles végjátékot követően döntetlenre végzett az Ungvárral. Férfiaknál az Újfehértó KSZSE Miskolcon kapitulált, a Tiszavasvári Fehérgyarmaton nyert rangadót, a Kisvárda kiütötte a Balmazújvárost, míg a Nyírbátor Hajdúböszörményből hozta el a két pontot.

Női
Hajdúnánás-Újfehértó KSZSE  39-22 (17-11)
Hajdúnánás, 100 néző, v.: Harsányi, Magyar. Újfehértó: Csikós – Barta, Gyuró, Szabados 1, Ferenci 1, Pál 4, Baraksó 2. Csere: Ferenczi (kapus), Páll 1, Gáspár 8/3, Kósa A., Kósa Zs, Gergely 5, Váradi. Edző: Kelemen Gréta. Kiállítások: 14, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 3/3.
Kelemen Gréta: – Az első félidőben jól tartottuk a tempót a hazaiakkal, Csikós Boglárka pedig remekül védett. A második félidőben nagyobb sebességre kapcsolt a Nánás, amellyel nem tudtuk tartani a lépést.
Hajdúböszörmény-Vitka SE 21-36 (11-17)
Hajdúböszörmény, 100 néző, v.: Körmendi, Nyitrai. Vitka SE: Tusz – Varga 6, Kónya 2, Havavka 4/3, Barati 7, Dévényiné 7/2, Soltész 2. Csere: Tóth-Tálas (kapus), Márta 3, Fenynets 1, Haraszti 2, Katona 2. Edző: Sarca Darius Alex. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 7/6, illetve 7/6.
Sarca Darius Alex: – Nehezen lendültünk játékba, aztán hoztuk, ami elvárható a csapattól. Örülök mindenkit pályára tudtam küldeni. További sok sikert a Hajdúböszörménynek.
Mátészalka-Ungvár 33-33 (17-16)
Mátészalka, 80 néző, v.: Katona, Konyári. Mátészalka: Bágyi – Prokob R. 5, Kovács 1, Bodó 1, Czakó 4, Drabik 6/1, Deme F. 7/4. Csere: Lőrincz (kapus), Buzás 7, Orosz 2, Deme B. Edző: Nagy Márkus Peónia. Kiállítások: 10, illetve 10 perc. Hétméteresek: 10/5, illetve 6/6.
Nagy Márkus Peónia: – Ismét maguknak tettük nehézzé a mérkőzést, fegyelmezetlenül játszottunk, ráadásul öt hétméterest is kihagytunk.
További eredmények: Heves-Kazincbarcika 20-31 (11-9), Salgótarján-Füzesabony 22-28 (11-14).
DVTK-Újfehértó KSZSE 41-15 (24-6)
Miskolc, 150 néző, v.: Bugyi, Nász. Újfehértó: Bihari – Vizi, Imre 2, Barabás, Nyeste, Pál 6/1, Horváth 1. Csere: Lencsés, Hornyák (kapusok), Miski, Hegedűs 2, Bakó 2, Varga, Bécsi 2. Játékos-edző: Bécsi János. Kiállítások: 8, illetve 12 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 3/1.
Bécsi János: – Ellenfelünk a játék minden elemében felülmúlt bennünket. Nem kétséges, hogy jobb csapat a DVTK, ekkora különbség azonban nincs a két gárda között.
Fehérgyarmat-Tiszavasvári 25-30 (13-14)
Fehérgyarmat, 282 néző, v.: Takács, Tarnavölgyi. Fehérgyarmat: Tóth – Diószegi 2, Pánczél 9/1, Czeglédi Péter 2, Kovács 4, Péter 1, Papp 2. Csere: Both (kapus), Gaál, Siket T. 2, Varga László 3/1, Némedi, Balogh, Zsoldos, Fülesdi. Tiszavasvári: Boczák – Bencze 4, Csikós 3, Kelemen, Feind 2, Szűcs 7/3, Gazdag 1. Csere: Balogh B. (kapus), Ötvös N. 8, Krisztián 3, Orosz, Zsoldos, Erdős 2. Edző: Hadas Sándor. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 3/3.
Varga László: – Az első félidőben nagy csata volt a két csapat között, a második félidei helyzetkihasználásunk és a védekezési hibák sajnos vereséghez vezettek. Sokkal többet várok egyénileg a játékosaimtól. Gratulálok a Tiszavasvárinak. Köszönjük a kilátogató nézők lelkes biztatását!
Hadas Sándor: – A mérkőzést végig mi irányítottuk, így megérdemelt győzelmet arattunk.
Hajdúböszörmény-Nyírbátor 28-30 (14-17)
Hajdúböszörmény, 100 néző, v.: Bozó, Mezei. Nyírbátor: Felföldi – Vasas 2, Gubó 6, Bor 6, Mészáros 6, Tamás 3, Szedlacsek 5/2. Csere: Gadnai (kapus), Albecz, Köblös 1, Siket K. 1, Varga, Lapos, Kolozsvári, Láng. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 8, illetve 10perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 3/2.
Falcsik Miklós: – Saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, végül nagy nehezen sikerült megszereznünk a két pontot. Gratulálok a fiúknak.
Kisvárda-Balmazújváros 33-22 (18-9)
Kisvárda, 120 néző, v.: Aczél, Nagy. Kisvárda: Simon – Nagy 3, Csendes 4, Ruzsinszki 5/3, Petykó 1, Radojevics 3, Bottka 8. Csere: Hostisóczki (kapus), Kovács, Király 2, Jenei, Csatlós 3, Kiss 2, Vass, Kapdos, Revák 2. Edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 3/2.
Türk Ferenc: – Amit elterveztünk, azt mindet megvalósítottuk a pályán, ennek köszönhetjük nagy különbségű győzelmünket.
További eredmények: Acélváros-Kazincbarcika 41-32 (17-16), DEAC II.-Mezőkövesd 27-43 (17-20).
1. Mezőkövesd 3 3 - - 107-75 6
2. Acélváros 3 3 - - 108-86 6
3. Nyírbátor 3 3 - - 91-79 6
4. DVTK 3 2 - 1 107-71 4
5. Tiszavasvári 3 2 - 1 87-81 4
6. Kisvárda 3 2 - 1 81-82 4
7. Fehérgyarmat 3 1 - 2 98-97 2
8. H.böszörmény 3 1 - 2 80-84 2