2022.11.29. 11:55

Megyei derbit nyert a Nyírbátor

A piros mezes Újfehértó csak megnehezíteni tudta a Nyírbátor dolgát

Fotó: Dodó Ferenc

Hétvégén mindkét nemnél folytatódtak az NB II-es bajnokság küzdelmei. Hölgyeknél a Mátészalka a sereghajtó Hajdúböszörmény vendége volt. Meglepetésre a szünetben a hazaiaknál volt az előny, fordulás után azonban Nagy Márkus Peónia csapata érvényesítette a papírformát. A Vitka SE szoroselső félidő után  kiütötte a Salgótarjánt. Az Újfehértó KSZSE szabadnapos volt. Ami a férfiakat illeti, a Nyírbátor megyei derbit nyert Újfehértón, míg a Tiszavasvári Balmazújvárosból hozta el a két pontot. A Kisvárda hazai pályán nem bírt az Acélvárossal, míg a Fehérgyarmat a DVTK vendégeként nem bírt borsodi ellenfelével.

Női
Hajdúböszörmény-Mátészalka 24-34 (14-11)
Hajdúböszörmény, 100 néző, v.: Takács, Tárnyik. Mátészalka: Kovács S. – Prokob R. 2, Kovács E. 10, Bodó 3, Czakó 3, Drabik 9/5, Deme F. 4. Csere: Bágyi (kapus), Orosz3, Prokob D. 2/2, Ofra, Deme B. 1. Edző: Nagy Márkus Peónia. Kiállítások: 12, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 7/7.
Nagy Márkus Peónia: – Álmosan kezdtük az első félidőt, sok technikai hibát vétettünk és ziccereket hibáztunk. Fordulás után felpörögtünk és érvényesítettük a papírformát.
Vitka SE-Salgótarján 33-22 (16-14)
Kisvárda, 150 néző, v.: Kovács, Széles. Vitka SE: Szabó – Kónya, Havavka 7/4, Katona 1, Barati 7, Dévényiné 2, Haraszti 4. Csere: Tusz (kapus) 1, Márta, Varga 4, Fenynets 2. Edző: Kerezsi Béla. Kiállítások: 6, illetve 2 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 6/4.
Kerezsi Béla: – Nagyon jó védekezéssel, taktikus játékkal, sok indítás gólt lőve magabiztosan nyertünk. Gratulálok a lányoknak, végig csapatként működtek.
További eredmények: Heves-Miskolc 30-25 (18-14), Kazincbarcika-Ungvár 28-35 (14-17), Hajdúnánás-Füzesabony 28-21 (16-14).
DVTK-Fehérgyarmat 39-30 (22-17)
Miskolc, 100 néző, v.: Aczél, Nagy. Fehérgyarmat: Tóth – Czeglédi B. 1, Pánczél Z. 10/2, Varga J., Gaál 1, Péter 4, Papp 3. Csere: Both (kapus), Varga L. 8/3, Siket T. 3, Balogh, Zsoldos, Diószegi. Játékos-edző: Varga László. Kiállítások: 4, illetve 2 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 6/4.
Varga László: – Úgy gondolom, hogy a három sorral rendelkező DVTK és csapatom között nincs ekkora különbség. Teljesen más hozzáállással mentünk ki, mint az eddigi mérkőzésekre. Ezt kell tovább vinnünk a folytatásra.
Újfehértó KSZSE-Nyírbátor 27-34 (12-16)
Újfehértó, 90 néző, v.: Móré, Pásztor. Újfehértó: Bihari – Vizi 2, Imre 3, Barabás 5, Pál 2(1, Nyeste 1, Horváth 6/1. Csere: Lencsés (kapus), Barta A., Barta D. 3, Bakó 3, Vas 1, Varga M. 1, Bécsi. Játékos-edző: Bécsi János. Nyírbátor: Gadnai – Albecz 5, Gubó 3, Siket K., Bor 4, Tamás 8, Szedlacsek 12/5. Csere: Felföldi (kapus), Varga, Lapos, Mészáros 1, Láng 1, Köblös. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 6/5.
Bécsi János: – Az első félidőben a Nyírbátor három-, négygólos előnyt épített ki. A második félidőben védekezést váltottunk, amellyel visszakapaszkodtunk. A hajrában azonban ziccereket hibáztunk, ezt kihasználtak a vendégek. Ezen a mérkőzésen nem volt ennyi különbség a két csapat között.
Falcsik Miklós: – A kép ponttal elégedett vagyok, a mutatott játékkal viszont nem, nagyon sok elkerülhető gólt kaptunk, amely talán a nem megfelelő koncentrációnak köszönhető.

Balmazújváros-Tiszavasvári 32-35 (15-17)
Balmazújváros, 150 néző, v.: Bozó, Mezei. Tiszavasvári: Boczák – Balogh D., Csikós 3, Feind 8, Szűcs 5, Ötvös N. 6, Gazdag 2. Csere: Balogh B., Molnár (kapusok), Sóvágó 6, Erdős 2, Kelemen, Orosz 1, Krisztián 1, Bálint, Bencze 1. Edző: Hadas Sándor. Kiállítások: 8, illetve 12 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 0.
Hadas Sándor: – Ezt a győzelmet a születésnaposoknak és az ifjú családapának, Boczák Kornélnak ajánljuk.
Kisvárda-Acélváros 24-28 (12-16)
Kisvárda, 100 néző, v.: Katona, Konyári. Kisvárda: Simon –  Nagy 2, Csendes, Ruzsinszki 3/1, Kapdos 2, Radojevics 3/2, Bottka 5. Csere: Hostisóczki (kapus), Bod 1, Kiss 1, Tuska 3/1, Király N. 4, Csatlós, Jenei, Vass. Edző: Türk Ferenc. Kiállítások: – , illetve 12 perc. Piros lappal kizárva: Csendes, illetve Vad. Hétméteresek: 5/4, illetve 4/2
Türk Ferenc: – Sajnos nem jó felfogásban kézilabdáztunk, ennek ez lett az eredménye. Hamar megadtuk magunkat.
További eredmények: DEAC II.-Kazincbarcika 35-30 (15-15), Mezőkövesd-Hajdúböszörmény 44-24 (21-13).
1. DVTK 10 9 - 1 356-246 18
2. Mezőkövesd 9 9 - - 322-214 18
3. Acélváros 9 7 2 - 297-247 16
4. Nyírbátor 9 6 1 2 264-240 13
5. Tiszavasvár 10 6 1 3 292-289 13
6. Kisvárda 10 5 - 5 284-286 10
7. DEAC II. 9 4 - 5 284-287 8
8.H.böszörmény 9 3 - 6 253-297 6