2023.01.08. 13:53
A száguldó cirkusz idén júliusban érkezik a Hungaroringre
Mutatjuk a harmadik negyedév legfontosabb hazai és nemzetközi eseményeit.
20220731 F1 Mogyoród fotó: Szabolcs László
Fotó: Szabolcs László
Július
1–23.: Tour de France országúti kerékpáros körverseny
2.: Forma–1 Osztrák Nagydíj, Spielberg
2.: atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Stockholm
3–16.: wimbledoni teniszbajnokság
6–9.: evezés, országos bajnokság, Szeged
7–8.: atlétikai országos bajnokság
8.: V4 országúti kerékpárverseny magyarországi szakasza
8–9.: triatlon-világkupa, Tiszaújváros
8.: triatlon, Vasi Vasember, Szombathely
8–9.: hetes rögbi, másodosztályú (Trophy) Európa-bajnokság, 2. forduló, Budapest
9.: Forma–1 Brit Nagydíj, Silverstone
9.: gyorsaságimotoros-világbajnokság, Kazah Nagydíj, Almati
10–18.: vívó-világbajnokság, Milánó
11–22.: röplabda leány U17-es Európa-bajnokság, Békéscsaba és Vrnjacka Banja
13–16.: kajak-kenu maraton Európa-bajnokság, Slavonski Brod (Horvátország)
13–16.: birkózó Magyar Nagydíj, a nemzetközi szövetség rangsorversenye, Budapest
14–30.: vizes világbajnokság, Fukuoka
15–16.: triatlon, sprinttávú és vegyesváltó-világbajnokság, Hamburg
15.: triatlon, rövidtávú országos bajnokság, Tata
16.: atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Silesia
18.: Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj
19–23.: nemzetközi nyílt öttusabajnokság, Budapest
20. – VIII. 20.: női labdarúgó-világbajnokság, Ausztrália és Új-Zéland
21.: atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Monaco
23.: Forma–1 Magyar Nagydíj, Hungaroring
23.: atlétikai Gyémánt Liga-verseny, London
23.: Észt rali, a világbajnokság 8. futama
23–29.: Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF), Maribor
24–30.: terepíjász-Európa-bajnokság, Sopron
25. – VIII. 7.: olimpiai kvalifikációs koronglövő-Európa-bajnokság, Leobersdorf
26–28.: kajak-kenu országos bajnokság, Szeged
29.: atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Sanghaj
30.: Forma–1 Belga Nagydíj, Spa-Francorchamps
30. – VIII. 6.: íjász-világbajnokság, Berlin
Augusztus
2–6.: strandröplabda-Európa-bajnokság, Bécs
3.: atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Sencsen
3–13.: kerékpáros világbajnokság, Glasgow
4–6.: cselgáncs Mesterek Kupája, Budapest
4–6.: triatlon, sprinttávú Európa-bajnokság, Balikesir
5–15.: Strand Világjátékok, Bali
6.: gyorsaságimotoros-világbajnokság, Brit Nagydíj, Silverstone
6.: Finn rali, a világbajnokság 9. futama
6.: triatlon, váltó országos bajnokság
10–20.: vitorlázó olimpiai hajóosztályok világbajnoksága, Hága
14. – IX. 3.: olimpiai kvalifikációs sportlövő világbajnokság, Baku
15. – IX. 3.: női röplabda-Európa-bajnokság, Belgium, Németország, Olaszország és Észtország
16.: labdarúgó Európai Szuperkupa, Kazany
17–20.: triatlon, olimpiai tesztverseny, Párizs
19–27.: szabadtéri atlétikai világbajnokság, Budapest
20.: gyorsaságimotoros-világbajnokság, Osztrák Nagydíj, Spielberg
21–27.: tollaslabda-világbajnokság, Koppenhága
21–28.: öttusa-világbajnokság, Bath
23–27.: négyesfogathajtó-Európa-bajnokság, Exloo
23–27.: olimpiai kvalifikációs ritmikusgimnasztika-világbajnokság, Valencia
23–27.: kajak-kenu olimpiai kvalifikációs világbajnokság, Duisburg
25. – IX. 10.: férfi kosárlabda-világbajnokság, Japán, Indonézia és Fülöp-szigetek
26. – IX. 17.: Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny
27.: Forma–1 Holland Nagydíj, Zandvoort
28. – IX. 10.: amerikai nyílt teniszbajnokság, New York
28. – IX. 16.: férfi röplabda-Európa-bajnokság, Olaszország, Észak-Macedónia, Bulgária és Izrael
29. – IX. 3.: díjugrató-Európa-bajnokság, Milánó
30. – IX. 1.: kajak-kenu előolimpia, Párizs
30. – IX. 3.: kajak-kenu maraton világbajnokság, Vejen–Kolding (Dánia)
31.: atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Zürich
Szeptember
2–17.: súlyemelő-világbajnokság, Rijád
3.: Forma–1 Olasz Nagydíj, Monza
3.: gyorsaságimotoros-világbajnokság, Katalán Nagydíj, Barcelona
3–10.: evezés, világbajnokság, Belgrád
7.: labdarúgó-Eb-selejtező: Szerbia–Magyarország, Belgrád
8.: atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Brüsszel
8–10.: torna challenge világkupaverseny, Szombathely
8. – X. 28.: rögbi-világbajnokság, Franciaország
9.: triatlon, hosszútávú országos bajnokság, Balatonfűzfő
9–10.: pályaíjász országos bajnokság, Malév
10.: gyorsaságimotoros-világbajnokság, San Marinó-i Nagydíj, Misano
10.: Akropolisz rali, a világbajnokság 10. futama
10–17.: asztalitenisz csapat-Európa-bajnokság, Malmö
16–17.: atlétikai Gyémánt Liga-döntő, Eugene
16–24.: olimpiai kvalifikációs birkózó-világbajnokság, Belgrád
17.: Forma–1 Szingapúri Nagydíj, Szingapúr
20–24.: országúti kerékpáros Európa-bajnokság, Drenthe
22–24.: III. Hungarian Darts Trophy, BOK Csarnok
23–24.: triatlon, világbajnoki sorozat, döntő, Pontevedra
24.: Forma–1 Japán Nagydíj, Szuzuka
24.: gyorsaságimotoros-világbajnokság, Indiai Nagydíj, Újdelhi
24.: duatlon, rövidtávú országos bajnokság, Ajka
27. – X. 1.: kettesfogathajtó-világbajnokság, Haras du Pin
30. – X. 8.: olimpiai kvalifikációs torna-világbajnokság, Antwerpen