Fehérváron nyertek a Szpari fiataljai

Kisvárdai győzelem és iksz, Lokit győzött le a Tarpa.

A piros mezes nyíregyháziak legyőzték a vendég zalaiakat

Fotó: Mán László

A hét végén több osztályban folytatódott a szezon az utánpótláskorú labdarúgók bajnokságában. Az U 19, U 17 és U 16-os bajnokságoknál ősszel két-két csoport volt. A Kiemelt és Alapcsoport 12-12 csapatából a helyezések alapján három nyolcas csoportot (A, B és C) alakítottak ki. Az őszi produkciók alapján a csapatok hozott pontokkal kezdték a folytatást.

A kisvárdai Várda Akadémia együttesei közül az U 19-es csapat Kaposváron lépett pályára. A várdaiak korán vezetéshez jutottak ám a somogyiak még az első félidőben egalizáltak és ez maradt is a végeredmény. Az U 17-es csapat a győrieket fogadta. Izgalmas meccsen emberhátrányban szerezte meg a győzelmet a tizenegyeset is hárító várdai csapat.

A Nyíregyháza Spartacus-Bozsik Akadémia együttesei közül hárman is bajnoki pontokért fociztak. Ketten idegenben léptek pályára, az U17-esek Kecskeméten vezetéshez jutottak, sajnos a hazaiak fordítani tudtak. Az U 16-os együttes Székesfehérváron vizitált, itt is a mieink jutottak előnyhöz, ám a fehérváriak még az első félidőben egalizáltak. Szerencsére fordulás után már csak nyíregyházi gólok születtek. Az U 19-es alakulat a stadion műfüvén a zalaegerszegieket fogadta. A mérkőzés egyetlen és a mieink számára három pontot jelentő találat még az első félidőben megszületett.

A 17 éveseknél a Tarpa győzelemmel , rajtolt a vendég debrecenieket fektette kétvállra.

U 19-es korosztály, B-csoport

Bene Ferenc LA-Várda Labdarúgó Akadémia 1-1 (1-1)

Várda LA: Popovics - Kozacsuk, Poudniak, Bokor (Racskó), Kobeilashi, Puporka, Babics, Muromszki, Tenkács (Babjak), Rózsa (Kapott), Ésik (Jene). Edző: Csernijenkó Ruszlán. Gól: Kezsi (44.), illetve Puporka (7.).

Nyíregyháza Spartacus-ZTE 1-0 (1-0)

Nyíregyháza: Reszler - Spisák, Szopkó, Czimer-Nyitrai (Juhász), Cseh, Garda (Tomasovszki), Chrien, Konzili, Bertók (Kiss), Szabó (Virányi), Horváth (Asztalos). Edző: Lengyel Roland. Gól: Cseh (29.).

Lengyel Roland: - A mérkőzés nagy részében jobban játszottunk ellenfelünknél. Ez labdabirtoklásban, és helyzetekben is megmutatkozott. Az első félidőben kontrolláltuk a mérkőzést, tudatosan és ötletesen játszottunk, a másodikban inkább a küzdelem dominált, sok hibával játszott mind két csapat. Győzelmünk érzésem szerint megérdemelt, fontos volt számunkra, hogy jól kezdjük a szezont. Gratulálok a csapatnak!

A nyíregyházi stadion műfűvén Cseh Norbert (pirosban) gólja döntött
Fotós: Mán László

1. Gyirmót 1 1 - - 3-2 9 (6)

2. Nyíregyháza Spartacus 1 1 - - 1-0 7 (4)

Várda LA–ETO FC Győr 1–0 (0–0)

Várda LA: Márton – Krucan, Babják, Osztrovka, Klinfinszkij (Kiricsenko), Kun (Kovács), Herc (Kereszti), Racskó, Bliznjuk, Biljusz, Kancsij (Bojcsuk). Edző: Belényesi Miklós. Gól: Babják (72.). Kiállítva: Márton (57.).

Belényesi Miklós: – Gratulálok a csapatnak, értékes győzelmet arattunk! Mentálisan nagyon erős játékosaink vannak, ezt bizonyítják napról napra. Az első félidőben is kontrolláltuk a mérkőzést, de nem tudtunk olyan nyomást helyezni a Győrre, amit elterveztünk. A pontrúgásaink már ekkor nagyon veszélyesek voltak. A második játékrészben már úgy alakultak a dolgok, ahogy szerettük volna, egészen a kiállításig és a tizenegyesig. A kapusunk megfogta a büntetőt, utána rendszert váltottunk és tudtuk, hogy mentálisan jobban fogjuk bírni a végét, így is lett, egy szögletet sikerült befejelnünk. Az ilyen győzelmekről mondják azt, hogy igazi csapatösszekovácsoló!

Tarpa-DVSC 2-0 (2-0)

Tarpa: Csicskan - Záhijev, S. Hacsek, Y. Hacsek, Sztankovics, Shved, Boldizsár, Burdika (Ehei), Zolotovetszkij, Kolesnyik, Soiam. Edző: Volodimir Kulyk. Gól: Zolotovetszkij (8.), Burdika (37.).

C-csoport

Kecskemét-Nyíregyháza Spartacus 2-1 (1-1)

Nyíregyháza: Sarkadi, Kárpátfalvi, Takács, Tóth N., Lakóczi (Lupsa), Márton, Veszeli (Pók), Bodnár, Ur, Turóczi (Tóth M.), Kovalecz. Edzők: Balogh Zoltán, Gyurovics Zsolt. Gól: Fodor (11.), Balis (89.), illetve Lakóczi (5.).

1. Kecskemét 1 1 - - 2-1 9 (6)

2. Szeged 1 - 1 - 0-0 6 (5)

3. UTE 1 - 1 - 1-1 4 (3)

4. Békéscsaba - - - - 0-0 4 (4)

5. Bene Ferenc LA 1 - 1 - 0-0 3 (2)

6. Nyíregyháza Spartacus 1 - - 1 1-2 3 (3)

B-csoport

MOL Fehérvár-Nyíregyháza Spartacus 1-3 (1-1)

Nyíregyháza: Barancic-Kovács, Sós, Jakab, Tóth, Balogh (Kiss), Ferenczi (Bagoly), Onder, Dankó, Tóthszegi (Hegedűs), Pataki (Halász), Bakó. Edző: Szatke Zoltán. Gól: Regenyei (40.), illetve Balogh (31., 88.), Onder (61.)

1. Vasas 1 1 - - 1-0 8 (5)

2. Illés Akadémia 1 1 - - 2-1 6 (3)

3. Honvéd 1 - - 1 0-1 6 (6)

4. Pécs 1 - 1 - 1-1 5 (4)

5. Nyíregyháza Spartacus 1 1 - - 3-1 4 (1)

6. Újpest 1 - - 1 1-2 3 (3)

7. MOL Fehérvár 1 - - 1 1-3 2 (2)

8. UTE 1 - 1 - 1-1 1 (0)