Kézilabda, NB II., férfi

2023.05.31. 08:56

Gólzáporral búcsúzott a Nyírbátor

Fotó: Pusztai Sándor

Hétvégén az utolsó fordulót rendezték az NB II.-es férfi mezőnyben. Vármegyebeli csapataink közül a Nyírbátor gólzáporral zárta a szezont, az Újfehértó a Fehérgyarmat vendégként szenvedett vereséget, míg a Tiszavasvári hazai pályán nem bírt a DEAC másodikszámú együttesével.

Nyírbátor-Kazincbarcika 43-25 (20-12)
Nyírbátor, 100 néző, v.: Aczél, Nagy L. Nyírbátor: Gadnai – Albecz, Gubó 6, Mészáros 5, Bor 6, Tamás 5, Szedlacsek 12/1. Csere: Felföldi (kapus), Beregi 2, Siket K. 2/1, Varga R. 1, Lapos 3, Láng 1, Köblös. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 10, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 3/1.
Falcsik Miklós: – Az utolsó hazai mérkőzésen, harmadik helyezetthez méltó játékkal, magabiztosan győztük le a borsodi ellenfelünket. Ezúton is szeretném megköszönni Nyírbátor Város Önkormányzatának, az egész szezonban nyújtott támogatását. Az egyesület vezetőinek és játékosainak, valamint a technikai személyzetnek pedig azt a kitartó munkát, aminek révén a dobogóra állhattunk a 2022-2023-as évadban. Nagyszerű érzés és megtisztelő számomra, hogy ennek a sikernek a részese lehettem.
Fehérgyarmat-Újfehértó KSZSE 35-28 (19-13)
Fehérgyarmat, 60 néző, v.: Takács, Tarnavölgyi. Fehérgyarmat: Lencsés – Fekete I. 5, Péter 2, Gaál 3, Pánczél 5/2, Csapos 1, Varga J. A. 3. Csere: Fülesdi (kapus), Varga K. 3/1, Varga L. 3, Diószegi 5, Szender 1/1, Siket T. 4. Játékos-edző: Varga László. Újfehértó: Both – Gyurina 2, Szedlár 2, Krisztián 2, Nyeste, Pál 5, Horváth 9. Csere: Bihari, Fekete M. (kapusok), Nagy 2, Vas 1, Bakó 2, Bécsi 3. Játékos-edző: Bécsi János.
Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 1/0.
Varga László: – Elégedett voltam a csapat teljesítményével. Jó játékkal, magabiztos győzelemmel zártuk a szezont.
Bécsi János: – Hiányzott a csapatból az a tűz, amellyel ezt a mérkőzést meg lehetett volna nyerni. Jól kezdtünk, aztán könnyen ellőttük a labdákat, amelyből a hazaiak lefordultak és közé tették a különbséget. Fordulás után sebességet váltottunk, de ez kevés volt már a fordításhoz.
Tiszavasvári-DEAC II. 25-35 (12-15)
Tiszavasvári, 80 néző, v.: Biri, Kiss. Tiszavasvári: Boczák – Balogh D. 4, Csikós 4, Gazdag 1, Bálint 2, Feind 6, Sóvágó 3/1. Csere: Tóth, Balogh B. (kapusok), Kozma 2, Orosz 2/1, Benyusz 1. Megbízott edző: Szűcs Balázs. Hétméteresek: 3/2, illetve 4/2. Kiállítások: 8, illetve 6 perc.
Benyusz Kende, szakosztályvezető: – Családias hangulatban, vereség a helyosztón. Sajnos az utolsó akadályt már képtelen volt venni az ezer sebből vérző csapatunk. A szezon végére teljesen elfogytunk, a még hadra fogható játékosaink erőtartalékaiból ennyire futotta.
További eredmények: Acélváros-Mezőkövesd 25-36 (10-18), Hajdúböszörmény-Balmazújváros 37-31 (18-14).