Megyei derbit nyert a Vitka SE, kiütéses Mátészalka-siker

Kónya Kingáék két ponttal távoztak Újfehértóról

Fotó: Gazdag Mihaly

Kézilabda: NB II., D csoport, 10. forduló, női
Újfehértó-KSZSE–Vitka SE 22–30 (9–14)
Nagykálló, 50 néző, v.: Bíró, Gadnai. Újfehértó-KSZSE: Torkos – Filek 2, Szabó F. 1, Gáspár 2, Ferenci, Szabó Zs., Lengyel. Csere: Hruska, Papp 2/1, Gyuró 4, Pál 8, Bernáth 1, Páll, Barta 1, Szalka, Galsai. Edző: Kelemen Gréta. Vitka SE: Farkas – Kónya 3, Repák D. 8, Rózsa 2, Vass 2, Repák V. 9/6, Haraszti 1. Csere: Kovács (kapus), Birta, Lakatos 3, Veres 1, Balogh 1, Békés. Edző: Németh Tibor. Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétméteresek: 7/2, illetve 6/6.
Kelemen Gréta: – Sajnos nem nőttünk fel a feladathoz, a támadás befejezésünk mérkőzésről mérkőzésre pontatlanabb. Csapatom mentálisan mélyen van, azonban ahhoz, hogy ebből kimásszunk mindenkire szükség van.
Németh Tibor: – Végig vezetve magabiztosan győztünk. Gratulálok a lányoknak. Kónya Kingának boldog születésnapot kívánunk.

Eszterházy U21–Mátészalka 30–41 (13–18)
Eger, 120 néző, v.: Kiss D., Praszna. Mátészalka: Szórádi – Prokob R. 1, Durbák 2/1, Csépke 5, Czakó 8/2, Prokob D. 2 Ábri 6. Csere: Lőrincz (kapus), Deme B. 3, Lengyel, Bodó I. 3, Nyíregyházi 1, Bordás 2, Ofra 1, Simon 6/1, Bákonyi 2. Edző: Drabik Péter. Kiállítások: 2, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/1, illetve 7/6.
Drabik Péter: – Az első tíz perc álmos játéka után magára talált a csapat és végig irányítva a mérkőzést magabiztos sikert arattunk. Már nagyon ránk fért...

További eredmények: DVSC II.–Miskolc 28–31 (14–14), Hajdúböszörmény–Ungvár 22–45 (12–22).

Forrás: mksz.hu