Kisvárda hírei

2013.05.04. 11:46

Anyák napi köszöntő a görög katolikus templomban Kisvárdán

Kisvárda - „Várunk minden édesanyát, nagymamát, keresztanyát és mindenki mást, aki szívesen nézné, hallgatná végig kis műsorunkat” – így hívott mindenkit a meghívó első mondatával a Kisvárdai Görög katolikus Egyházközség „Szent György” Házi Segítségnyújtó Szolgálata a templomban rendezendő Anyák Napi ünnepségre, május 2– (csütörtök) délután három órára.

Kisvárda - „Várunk minden édesanyát, nagymamát, keresztanyát és mindenki mást, aki szívesen nézné, hallgatná végig kis műsorunkat” – így hívott mindenkit a meghívó első mondatával a Kisvárdai Görög katolikus Egyházközség „Szent György” Házi Segítségnyújtó Szolgálata a templomban rendezendő Anyák Napi ünnepségre, május 2– (csütörtök) délután három órára.

A templomba érkezőket az ajtónál egy kis orgonavirággal köszöntötték a vendéglátók.

– A városban 162 gondozottat látunk el, –tájékoztatott Rózsa Mária vezető gondozónő – 18 gondozó közreműködésével. Arra törekszünk, hogy a lehető legnagyobb lelki és fizikai segítséget tudjunk nyújtani gondozottjaink számára napról napra. Odafigyelünk rájuk, támaszul szolgálunk, segítő kezet nyújtunk. Mindig azt tesszük, amit a szükség kíván. Legyen az főzés, mosás, takarítás, egy kedves szó, egy mosoly, vagy bármi más. Mindezt tesszük elhivatottsággal, lelkesedéssel, s nem utolsó sorban Isten segítségével.

Grunda János parókus atya rövid köszöntőjében Isten áldását kérte a jelenlévőkre –mintegy hatvanon voltak az ünnepeltek– s többek között azt mondta, „hogy addig maradunk gyerekek, amíg édesanyánk él, s addig maradnak az unokák, amíg a nagymama velünk van.”

Rózsa Mária vezető gondozónő üdvözlését követően, érzelmes s könnyeket csalogató szavai után a gondozottak zenés, verses, jelenetes előadásival bizony néha sírásra, zokogásra is szolgált. A műsort összeállításában, s az énekek betanításában Grunda Jánosné –Marika– adott nagy segítséget. Megható műsorban felléptek a Dögei Női Egyesület tagjai, akik palotásukkal arattak méltó tapssal jutalmazott elismerést, ugyan úgy, mint az édesanyákat köszöntő gondozók által előadott több mint fél órás előadása.

Egy szál virág az ünnepelteknek

A műsort követően külön köszöntötte a vezető gondozónő –Rózsa Mária– az 1924. december 16–án született Oláh Sándornét, akinek két gyermeke, három unokája és egy dédunokája is köszönteni fogja az Anyák Napján. A résztvevők közösen énekelték el:

Az – „Éljen soká, éljen soká, éljen soká számos éven át. / Egészségben, békességben éljen soká számos éven át.”

Az ünnepi műsort követően a gondozók egy száll virággal köszöntötték gondozottaikat, majd rövid vendéglátással fejeződött be az Anyák Napi ünnepség Kisvárdán a görög katolikus templomban.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!