2010.09.10. 20:15

Marshall bemutatkozott, az NYKK újra vesztett

<p>Hiába a harmadik negyed remek játéka, a Marso-NYKK nem tudta ledolgozni az első félidőben összeszedett tetemes, húsz pontos hátrányt az újvidékiek ellen.</p>

Még a csütörtök esti krónikához tartozik, hogy a 12. Grand Trans-Farm Tüzép Kupa az Albacomp éppúgy tizenkilenc pontos különbséggel győzte le az Újvidéket, mint ahogy a Nagyvárad a házigazda Marso-NYKK-t.

Péntekre narancssárga riasztást adtak ki a meterológusok a várható heves esőzések miatt, de a program első részében fellépő fehérváriak nem riadtak meg narancsmezes ellenfelüktől, a Nagyvarádtól. Mi több, Dzunics Braniszlav tanítványai még emeltek is az előző napi téten, hiszen ezúttal húsz ponttal múlták felül soros riválisukat, és a tornagyőzelem közvetlen közelébe kerültek.

Curtis Marshall azonnal a mélyvízbe került, hiszen a csütörtök este befutott próbajátékost egyből a kezdőcsapatba jelölte Ferenczi Tamás vezetőedző. Az amerikai bedobó vállalt is rendesen, más kérdés, hogy nem nagyon talált be az újvidékiek ellen. Nemcsak ő, hanem a társak sem nagyon, és mivel a védekezés sem volt elsőrangú, a második félidőben húsz pontos hátrányt kellett volna ledolgoznia a házigazdának. Tizenhetet sikerült is eltűntetni a harmadik negyed végére, de ettől közelebb nem került ellenfeléhez a Ferenczi-csapat, amely így elszenvedte második vereségét.

A torna előtt bizonytalanság övezte a szombati program helyszínét. Pénteken eldőlt, hogy a Nyírségi Ősz rendezvényeit szabadtéren rendezik, így a torna mezőnye nem költözik, a zárónap meccseit is a bujtosi csarnokban rendezik.

12. Grand Trans-Farm Tüzép Kupa

Albacomp–KK Novi Sad (szerb) 91–72 (20–22, 21–16, 20–15, 30–19)

Legjobb dobók: Rubin 26/6, Hanga 20/3, Bódi 10/6, Keller Á. 10, illetve Bunics 18, Dogo 11/6, Sepa 10/6.

Albacomp–CSM Oradea (romániai) 105–85 (24–25, 33–17, 14–23, 34–20)
Ld.: Hanga 32/9, Madár 16/9, Keller Á. 15, Rubin 11, illetve Topcsov 16, Stefan 13/6, Mandics 13/6, Mitchell 10/3.

Marso-NYKK–KK Novi Sad 85–92 (12–21, 18–29, 35–18, 20–24)

NYKK: Sztojakovics 22/12, Siska 6/6, Marshall 20/3, Sitku 19/3, Lekli 5. Csere: Szarvas 4, Nagy K. 9/3, Mondzinger. Novi Sad, Ld.: Bunics 27, Dogo 21/12, Sepa 20/12.

Az állás: 1. Albacomp 4 pont, 2. Oradea 3 (183–174), 3. Novi Sad 3 (164–176), 4. Marso-NYKK 2.