Bumba büntette a Lokit

Megérdemelten tartotta otthon a három pontot a kisvárdai csapat.

Fotó: Kovács Péter/Nemzeti Sport

Fotó: KOVACS PETER

A harmadik hely és a biztos bennmaradás. Ez a két cél vezérelte szombaton az élvonalbeli focicsapatokat a Várkerti Stadionban. Az első a hazaikat, a második a vendég debrecenieket. Azt aligha lehetne mondani, hogy nagy elánnal estek egymásnak a felek. Ki tudja miként alakult volt  meccs, ha a harmadik percben néhány centivel beljebb szabálytalankodik Pávkovics Bumbával. Ám a tizenhatoson kívül történt az eset így csak szabi jött, nem tízi. A pirosban pompázó hazaiak birtokolták többet a labdát, kerültek többször a Loki kapuja elé ám eredmény nélkül. Izgalmak nélkül peregtek a percek, a  fehérben játszó debreceniek többször is lesre állították a felső-szabolcsi csapat játékosait. Hiába támadott többet a hazai együttes nem volt éle az akcióknak. Érdekes, hogy a Loki többször lőtt kapura, a hajrában Odvincovnak tornáznia kellett hogy Varga löketét a léc fölé tolja.

Szünetben egyik öltözőben sem döntöttek cseréről, a kezdőrúgást egy ifjú leányzó végezte el. Két perc sem telt el amikor Makowski hét méterről gyengén és Kosicky kezei közé fejelt. Alig később végre megszületett a hőn áhított hazai gól. Mesanovics megesernyőzte Deslandest, aztán a labda a védő karjához ért. A játékvezető befújta a tizit, amit a WAR- vizsgálat miatt három perccel később váltotta gólra Bumba. Először a mieink cseréltek,  Karabeljov váltotta a nem túl fényesen focizó Makowskit. Jó húsz perc elteltével Odvincov egy rúgásnál meghúzódott így ápolni kellett és csinos kötést kapott a combjára. A másik oldalon kettős cserét hajtottak végre, hiszen a pontszerzés reményében fel kellett adniuk eddigi taktikájukat. Aztán szintén két helyen váltottak a várdaiak is.  doktor és Nagy István Jáccó gyúró ismét a pályára sietett és meglazították Odvincov kötését, alig később Camaj is adott egy esernyőt Deslandesnek.

A hajrá kezdetén Sós viharzott el a bal szélen ám beadása a kissé az üresen álló Dorian Babunski  mögé érkezett, így nem tudott a kapuba találni, pedig nagy lehetőség volt. A második oldalon Camaj szögletét Prenga hét méterről alig fejelt a jobb sarok mellé. Utána Camaj adott középre pontatlanul, majd Baráth öt méterről előre vetődve fejelt a felső lécre. Válaszként egy gyors várdai akció végén Camaj nyolc méteres lövését védte bravúrral Kosincky. Mesanovicsot is ápolni kellett, turbánt kapott a fejére a ráadást jelentő  hét percre. Erre kapott lehetőséget a vendégeknél Tischler Patrik, aki Kisvárdáról igazolt a Lokihoz. Mindkét kapu előtt adódtak izgalmas pillanatok ám az eredmény már nem változott. Ezzel a kisvárdaiak végre ismét  három pontnak örülhettek

Labdarúgás: NB I.,  29. forduló

Kisvárda Master Good-DVSC 1-0 (0-0)
Várkerti Stadion, 2455 néző, v.: Zierkelbach (Márkus, Berényi)
Kisvárda Master Good:  Odincov – Hej, Prenga, Csirkovics, Peteleu – Melnik (Zlicsics, 72.), Ötvös – Asani (Camaj, 72.), Makowski (Karebeljov, 60.), Bumba (Navrátil, 86.) – Mesanovic. Vezetőedző: Erős Gábor
DVSC: Kosicky – Kusnyír, Pávkovics, Deslandes (Tischler, 90.), Ferenczi – Varga J. (Bényei Á., 67.) – Dzsudzsák, Baráth P., David Babunski (Bévárdi, 90.), Bódi (Sós, 67.) – Dorian Babunski. Vezetőedző: Joan Carrillo
Gól: Bumba (11-esből, 53.)
53. perc: A Deslandes kezezésért megítélt büntetőt Bumba higgadtan lőtte a jobbra vetődő Kosincky mellett a bal alsó sarokba, 1-0.