Nagy csatában győzött a Nyírbátor az MFA otthonában

Továbbra is őrzi veretlenségét Elek Gergő csapata.

Nyírbátori SC.

Fotó: Klub

A férfi futsal NB I. alsóházi rájátszásának ötödik fordulójában a Magyar Futsal Akadémia otthonában, a budapesti Sport 11 Szabadidőközpontban lépett pályára az éllovas Nyírbátori SC. A házigazda kezdett jobban, Módly Márk már a hatodik percben megszerezte a vezetést, amire Csoma Alpár tudott válaszolni hét minutummal később. Az első játékrész végén Szabó Bence találatával újfent az MFA került előnybe, ám rögtön a középkezdés után egalizált a szabolcsi egylet, Csorvási Ádám szemfüles találata révén. A nagyszünetig több gól már nem esett, így 2–2 köszönt vissza az eredményjelzőről.

A fordulást követően próbálta kontroll alá vonni riválisát a Bátor, ami hellyel-közzel sikerült is, habár Bartha Balázs a huszonharmadik percben a kiállítás sorsára jutott. Ez kissé felpaprikázta a vendég gárdát, amely két perc alatt eldöntötte az összecsapást, előbb Sánta János, majd Szabó Steven lőtte meg a maga gólját. Az utolsó percekben Módly Dominik még szépített, ám ez sem veszélyeztette a Nyírbátort abban, hogy megnyerje a viadalt, így megőrizze a makulátlanságát.

Futsal: NB I., alsóházi rájátszás, 5. forduló

Magyar Futsal Akadémia–Nyírbátori SC 3–4 (2–2)
Budapest, Sport 11 Sport és Szabadidőközpont, v.: Vass (ifj. Hartung, Papp).
MFA: Vincze – Módly M., Patócs, Módly D., Tarpai. Csere: Boldizsár, Joó, Véghelyi, Simon, Boznászky, Szabó D., Bokor, Nguyen, Szabó B. Játékos-edző: Boznászky Gábor.
Nyírbátor: Bazsányi – Bartha, Csorvási, Orosz, Csoma. Csere: Tóth, Szabó, Varga, Sánta, Karácsony, Marouan, Molnár, Szucsányi. Vezetőedző: Elek Gergő.
Gól: Módly M. (6.), Szabó (18.), Módly D. (34.), illetve Csoma (13.), Csorvási (18.), Sánta (24.), Szabó (25.).
Kiállítva: Bartha (23.).

További eredmények: Aramis SE–PTE-PEAC 4–5, Újpest FC-220 Volt–Mag-Log Maglódi TC 5–4.

1. Nyírbátor     5    5    -    -    30-22    22
2. Aramis    5    3    -    2    22-16    13
3. Újpest FC    5    2    1    2    23-27    12
4. PTE-PEAC    5    2    -    3     17-18    9
5. MFA    5    2    1    2    14-16    8
6. Maglód    5    -    -    5    17-24    2